نسخه چاپی

سازمان هواشناسی به مسافران نوروزی هشدار داد

سازمان هواشناسی با پیش‌بینی بارش برف در مناطق كوهستانی شمال غرب كشور به مسافران توصیه كرد در عبور از این مناطق تجهیزات زمستانی را فراموش نكنند و همچنین از چادر زدن در مسیل‌ها و كنار رودخانه‌ها خودداری كنند.

به گزارش نما به نقل از خبرگزاری فارس: سازمان هواشناسی با تداوم فعالیت سامانه بارشی که از روز یکشنبه وارد کشور شده است هشدار وضع هوای امروز را به شرح زیر پیش بینی کرد

بارش باران گاهی با رگبار و رعدوبرق و احتمال سیلابی شدن مسیلها و بالاآمدن آب رودخانه ها در سیستان و بلوچستان، هرمزگان و جنوب کرمان

شایان ذکر است که در ارتفاعات و گردنه های کوهستانی چهارمحال بختیاری، لرستان و مناطق مرتفع و گردنه های کوهستانی در جاده های منتهی به سواحل شمالی طی دوشنبه تا اوایل سه شنبه گاهی بارش برف پیش‌بینی می‌شود. همچنین طی سه شنبه تا اوایل چهارشنبه جاده ها و گردنه های کوهستانی البرز منتهی به شمال کشور و در جاده های کوهستانی کرمانشاه، کردستان، شمال آذربایجان شرقی ، اردبیل و خراسان شمالی گاهی با بارش برف خواهند بود و خلیج فارس و دریای خزر با وزش باد شدید شمال غربی از امروز تا سه شنبه مواج پیش بینی میشود.

ضمن تبریک سال نو از هموطنان درخواست می شود برای سفر و عبور ازمناطق کوهستانی قبلا اطلاعات جاده را از سازمان راهداری جویا شوند و تجهیزات زمستانی را به همراه داشته باشند. همچنین در این مدت از برپا کردن چادر در مناطق مستعد سیل، مسیلها یا حاشیه رودخانه ها در جنوب، جنوب شرق و شرق کشور خودداری نمایند.

۱۳۹۶/۱/۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...