نسخه چاپی

اختصاص اعتبار راه آهن خراسان جنوبی به شرط فاینانس

رئیس جمهور گفت: در صورت جذب «فاینانس» قول می‌دهیم برای پروژه راه آهن خراسان جنوبی از محل صندوق توسعه ملی اعتبار تأمین كنیم.

به گزارش نما به نقل از خبرنگار مهر، حجت الاسلام حسن روحانی در مراسم افتتاح و آغاز عملیات اجرایی ۱۴ پروژه عمرانی اظهارکرد:امیدواریم سال جدید به برکت حصرت صدیقه طاهره (س) سال بسیار خوبی برای ملت ایران باشد و همواره شاهد سربلندی های جدید برای ملت ایران باشیم.

وی تصریح کرد: آمار افتخار آمیزی از پروژه‌های گازرسانی به روستاها اعلام شد.

وی با بیان اینکه از سال ۹۲ تاکنون بیش از ۹ هزار روستا از ردیف بودجه اعتبارات عمومی کشور گازرسانی استفاده شده است، بیان کرد: این پروژه‌ها از صرفه جویی فراورده‌های نفتی استفاده شده است.

رئیس جمهور اظهارکرد: خوشبختانه در این دولت نگذاشتیم در شرایط سخت زمستان امسال قطعی گاز داشته باشیم.

وی بیان داشت: امیدواریم در سال های آینده از نظر تولید، پخش و صادرات گاز در کشور توفیقات بزرگی داشته باشیم.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه ذایر نفتی برای کشور خصوصا در استان های مرزی و با هدف صادرات بسیار مهم حائز اهمیت است، اظهار کرد: افتتاح انبارهای بزرگ با ظرفیت های بالا نظیر انبار نفتی استان خراسان جنوبی قدم بسیار مهمی در اعتماد به مردم و کارآفرینان منطقه و هم چنین مبارزه با قاچاق است.

وی ادامه داد: استفاده از ذخایر نفتی در استان های مرزی مسیر صحیحی برای صادرات فرآورده های نفتی به کشورهای همسایه است.

وی با اذعان به اینکه خراسان جنوبی‌ها به فرهنگ و ادب شهرت دارند، عنوان کرد: مردم این خطه مردمانی بسیار فرهنگ دوست هستند امیدواریم افتتاح مجتمع فرهنگی و هنری فردوس زمینه استفاده از ظرفیت هنرمندان را فراهم کند.

حجت الاسلام روحانی با بیان اینکه مسئله آب بسیار مهم است و کارهای بزرگی در مورد آب شرب و صنعتی انجام شده است، تصریح کرد: آماری که در حوزه آبرسانی امروز ارائه شد دلگرم کننده است به نوعی که از ابتدای دولت یازدهم بیش از ۵ هزار و ۲۰۰ روستا در سطح کشورآبرسانی شده است.

وی با بیان اینکه تأمین آب شرب برای نگهداشت جمعیت، رونق کشاورزی و ابادانی روستاها بسیار مهم است، عنوان کرد: دولت تمام تلاش خود را برای تأمین آب شرب روستاها انجام خواهد داد.

حجت الاسلام روحانی گفت: در فرصتی گزارش عملکرد خوبی از آبرسانی در روستاهای کشور به مردم ارائه خواهم کرد.

رئیس جمهور به ورزشگاه ۱۵ هزار نفری غدیر اشاره کرد و افزود: امیدواریم ایم ورزشگاه موجب شادی و نشاط جوانان و سلامت جامعه شود.

وی بیان کرد: رشد ورزش و افتخارات ملی و قهرمانی اهمیت ویژه برای ما دارد.

رئیس جمهور بیان داشت: در صورت مشخص شدن فاینانس قول می‌دهیم برای این پروژه از محل صندوق توسعه ملی اعتبار تأمین کنیم.

۱۳۹۶/۱/۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...