نسخه چاپی

اخبار عملیات موصل؛

داعشی ها 400 هزار عراقی را در محاصره قرار دادند

آزادی منطقه «الیابسات» و اعلام سازمان ملل متحد مبنی بر اینكه ۴۰۰ هزار عراقی هنوز در غرب موصل تحت محاصره داعش قرار دارند از جمله اخبار عملیات نینوا است.

به گزارش نما به نقل از مهر، فرمانده عملیات «قادمون یا نینوی» روز پنج شنبه از آزادی منطقه «الیابسات» و برافراشتن پرچم عراق بر فراز ساختمان های آن خبر داد.

سپهبد «عبدالامیر رشید یارالله» اعلام کرد که نیروهای مبارزه با تروریسم منطقه الیابسات را آزاد کرده و با برافراشتن پرچم عراق در این منطقه تلفات سنگینی را به نیروها و تجهیزات دشمن وارد کردند.

از سوی دیگر کمیساریای عالی امور پناهندگان سازمان ملل متحد اعلام کرد که ۴۰۰ هزار عراقی همچنان در غرب موصل تحت محاصره داعش قرار دارند.

بر اساس این گزارش، بسیاری از شهروندان عراقی به دلیل ترس از تک تیراندازان گروه تروریستی داعش از فرار بیم دارند اما ۱۵۷ هزار نفر از زمان آغاز عملیات آزادسازی غرب موصل خود را به مراکز اسکان موقت رسانده اند.

گفتنی است که نیروهای امنیتی عراق به عملیات آزادسازی مناطق باقی مانده تحت سیطره داعش ادامه می دهند و تا کنون تلفات زیادی را به نیروها و تجهیزات این گروه تروریستی وارد کرده اند.

«حیدر العبادی» نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق حدود یک ماه پیش از این آغاز عملیات آزادسازی کرانه راست (غرب) موصل از سیطره گروه تروریستی داعش را اعلام کرد.

عملیات آزادسازی موصل پس از آن به مرحله اجرا درآمد که حیدر العبادی اواخر مهرماه گذشته رسما آغاز این عملیات را اعلام کرد.

۱۳۹۶/۱/۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...