نسخه چاپی

سفیر تركیه توسط اتحادیه اروپا احضار شد

اتحادیه اروپا سفیر تركیه در بروكسل را برای ادای توضیحات درباره اظهارات اردوغان فرا خواند.

به گزارش نما به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ اتحادیه اروپا روز پنج شنبه سفیر ترکیه در بروکسل را برای ادای توضیحات درباره اظهارات رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه که امنیت شهروندان اروپایی را تهدید می کند، فرا خواند.
مایا کوچیانچیچ (Maja Kocijancic) سخنگوی اتحادیه اروپا گفت : ما از نماینده دائم ترکیه در اتحادیه اروپا خواستیم به سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا (دستگاه دیپلماتیک اتحادیه اروپا) مراجعه کند، زیرا می خواهیم توضیحی در ارتباط با اظهارات رئیس جمهور اردوغان در مورد امنیت اروپایی ها در خیابان های جهان، بشنویم.
این سخنگو تصریح کرد سفیر ترکیه در اتحادیه اروپا قرار است با مدیر مسئول روابط با آنکارا گفتگو کند.
بحران شدید دیپلماتیک بین آنکارا و اروپایی ها روز چهارشنبه پس از آنکه رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد « اگر اتحادیه اروپا به رویکرد خصمانه خود در قبال ترکیه ادامه دهد، از این پس دیگر هیچ اروپایی نمی تواند با امنیت در خیابان قدم بگذارد » ، وارد مرحله ای جدید شد.
اردوغان در یک سخنرانی در آنکارا گفت: من بار دیگر به اروپایی ها می گویم... ترکیه کشوری نیست که بتوان به آن فشار آورد، کشوری که بتوان شأن و منزلت آن را به بازی گرفت و بتوان وزیرانش را اخراج کرد.
وی تنها چند ساعت پس از حمله تروریستی در مرکز لندن که سه کشته و حدود 40 زخمی بر جای گذاشت، افزود: همه جهان هر آنچه را که اتفاق می افتد، به دقت دنبال می کند. اگر شما به این رفتار خود ادامه دهید، فردا، هیچ اروپایی و هیچ غربی نخواهد توانست در کمال امنیت و آرامش در خیابان و در هیچ جای دنیا، قدم بگذارد.

۱۳۹۶/۱/۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: