نسخه چاپی

۶۴ درصدی غیراوپكی‌ها به توافق كاهش تولید نفت پایبند هستند

یك منبع صنعتی گفت، ۱۱ تولید كننده غیر عضو اوپك كه به توافق كاهش تولید پیوسته اند، در ماه فوریه به میزان ۶۴ درصد به تعهدات خود عمل كرده اند.

به گزارش نما به نقل از تسنیم، یک منبع صنعتی گفت، 11 تولید کننده غیر عضو اوپک که به توافق کاهش تولید پیوسته اند، در ماه فوریه به میزان 64 درصد به تعهدات خود عمل کرده اند.

سازمان کشورهای صادر کننده نفت، روسیه و دیگر تولید کنندگان سال گذشته توافق کردند که در نیمه نخست سال 2017 میلادی تولید روزانه خود را حدود 1.8 میلیون بشکه کاهش دهند.

ارقام مربوط به تبعیت کشورها از توافق، روز جمعه در نشستی با حضور مقاماتی از کشورهای نظارت کننده بر اجرای توافق (کویت، ونزوئلا، الجزایر، روسیه و عمان) بررسی شد.

روسیه قصد دارد تبعیت خود از توافق را کامل کند و تا پایان ماه آوریل همه 300 هزار بشکه کاهش تولید وعده داده شده اش را عملی کند.

در این نشست همچنین در مورد تبعیت اعضای اوپک از توافق بحث شد و بر اساس آمارهای منتشر شده در گزارش ماهیانه اوپک، میزان این تبعیت 106 درصد برآورد شد.

این نشست که در مقر اوپک در وین برگزار می شود، کمیته مشترک فنی نام دارد که در ماه ژانویه برای نظارت بر اجرای تعهدات کشورها در چهارچوب توافق کاهش تولید تشکیل شده است.

۱۳۹۶/۱/۴

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...