نسخه چاپی

هفته های حیاتی برای اتحادیه اروپا؛

انتخابات فرانسه و آلمان سرنوشت اتحادیه اروپا را مشخص می كند

اگر زوج فرانسه - آلمان در اتحادیه اروپا وجود نداشته باشند، این نهاد دیگر فلسفه وجودی نخواهد داشت.

به گزارش نما به نقل از خبرگزاری صداوسیما، انتخابات ریاست جمهوری فرانسه و انتخابات پارلمانی آلمان سرنوشت اتحادیه اروپا را تعیین خواهند کرد.
شبکه پنجم تلویزیون فرانسه گزارش داد: کل اروپا اکنون منتظر برگزاری انتخابات ریاست جمهوری فرانسه و انتخابات پارلمانی آلمان و مشخص شدن نتایج آن هستند. این انتظار نیز البته توجیه منطقی دارد زیرا اگر زوج فرانسه -آلمان در اتحادیه اروپا وجود نداشته باشند، این نهاد دیگر فلسفه وجودی نخواهد داشت. از این گذشته، از 60 سال پیش تاکنون که اتحادیه اروپا شکل گرفته است فرانسه و آلمان نیرو محرکه حرکت به جلو آن بوده اند.
از همین رو تا زمانی که این دو انتخابات در این دو کشور برگزار نشود هیچ تصمیم مهمی در اتحادیه اروپا گرفته نخواهد شد.
نگرانی در این خصوص بیشتر درباره انتخابات ریاست جمهوری فرانسه است زیرا مارین لوپن نامزد راستگرایان در این انتخابات وعده داده است در صورتی که در انتخابات پیروز شود همه پرسی خروج فرانسه از اتحادیه اروپا را برگزار خواهد کرد و بدتر آنکه نتایج همه نظر سنجی ها نشان می دهد که وی در دور نخست انتخابات بیشترین رای را به دست خواهد آورد. در واقع اگر کشوری مانند فرانسه از اتحادیه اروپا خارج شود با توجه به آنکه یکی از بنیانگذاران آن بوده است تاثیر منفی بسیار سنگینی بر این نهاد و فلسفه وجودی آن خواهد داشت.
از این رو، هفته های آینده برای اتحادیه اروپا بسیار مهم و حیاتی است.

۱۳۹۶/۱/۶

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...