نسخه چاپی

توسط نیروهای امنیتی؛

گروگان های مالزیایی از دست تروریست ها نجات یافتند

نجات این 3 شهروند مالزیایی از دست تروریست های ابوسیاف پس از بازگشت 2 شهروند مالزیایی آزاد شده از دست تروریست های همپیمان داعش در جنوب فیلیپین انجام شد.

به گزارش نما به نقل از ایرنا، نیروهای امنیتی فیلیپین 3 گروگان مالزیایی گروه تروریستی ابوسیاف همپیمان داعش در جنوب شرق آسیا را یکشنبه شب نجات دادند.

نجات این 3 شهروند مالزیایی از دست تروریست های ابوسیاف پس از بازگشت 2 شهروند مالزیایی آزاد شده از دست تروریست های همپیمان داعش در جنوب فیلیپین انجام شد.

'نجیب تون رزاق' نخست وزیر مالزی صبح دوشنبه در کوالالامپور با این 2 شهروند از 5 تبعه این کشور که ماه ژوئیه سال گذشته توسط تروریست های ابوسیاف در فیلیپین ربوده شدند، دیدار کرد.

تارنمای روزنامه 'نیو استریت تایمز' اعلام کرد 'فندی بکران' 26 ساله، 'محمد جمادیل رحیم' 23 ساله و 'محمد ریدزوان اسماعیل' 32 ساله یکشنبه شب توسط نیروهای امنیتی فیلیپین از دست گروه تروریستی ابوسیاف نجات یافتند.

'عبدل وان باری وان عبدالخالد' فرمانده امنیت شرق ایالت صباح مالزی نجات این 3 گروگان را از دست تروریست ها در نیمه شب یکشنبه در سولو فیلیپین تایید کرد.

براساس این گزارش، این 3 تن برای آزمایش های پزشکی به بیمارستان منتقل شدند.

نخست وزیر مالزی هنگام دیدار با 2 تن از شهروندان این کشور که هفته گذشته از دست تروریست ها نجات یافتند و اکنون به کوالالامپور منتقل شده اند از مقامات فیلیپینی و کشورش برای کار مشترک و تلاش برای نجات این افراد تقدیر کرد.

وی تاکید کرد به تروریست ها برای آزادی این گروگان ها باج پرداخت نشده است.

گروه تروریستی ابوسیاف همپیمان داعش در جنوب شرق آسیا اسفند ماه گذشته گروگان آلمانی خود را پس از آنکه موفق به دریافت باج درخواستی نشد، گردن زد.

ابوسیاف برای آزادی 'یورگن کانتنر' گروگان آلمانی که آبان ماه سال گذشته ربوده شده بود، خواستار 30 میلیون پزو (600 هزار دلار) باج شد.

ابوسیاف به آدم ربایی، دزدی دریایی و باج گیری معروف است و تاکنون سر چند گروگان را به دلیل نپرداختن باج یا سربها در موعد مقرر قطع کرده است.

گروه ابوسیاف در دهه 90 میلادی با پشتیبانی مالی شبکه تروریستی القاعده در مناطق مسلمان ‌نشین جنوب فیلیپین تاسیس شد و از آن زمان تاکنون بارها به خاطر ربودن شهروندان خارجی خبرساز بوده است.

این گروه را 'عبدوراجاک جانجالانی' سال 1989 با هدف پل زدن بر شکاف بین جبهه ملی آزادیبخش مورو MNLF به رهبری 'نور میسواری' و جبهه آزادیبخش اسلامی مورو به رهبری 'هاشم سلامت' سازماندهی کرد.
با مرگ جانجالانی در سال 1998 میلادی و جانشینی 'قذافی ابوبکر جانجالانی' گروه ابوسیاف به یک باند تبهکار تبدیل شد که به فعالیت های مجرمانه ای چون گروگان گرفتن گردشگران برای باج گیری، قاچاق و اعمال خشونت آمیز روی آورد.

این گروه اکنون با داعش همپیمان شده و گروهی از حامیان داعش در جنوب فیلیپین و محل اختفای این تروریست ها آموزش دیده اند.

۱۳۹۶/۱/۷

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...