نسخه چاپی

آیت الله مكارم شیرازی: رعایت نكردن قوانین راهنمایی و رانندگی گناه محسوب می شود

آیت الله ناصر مكارم شیرازی گفت: تخطی از رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی،گناه است چرا كه رعایت این قوانین جزو وظایف شرعی می باشد و باید مورد توجه قرار بگیرد.

به گزارش نما به نقل از ایسنا، آیت الله ناصر مکارم شیرازی پیش از ظهر امروز در دیدار سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی کشور با وی عنوان کرد: باید توجه داشت که تخطی از رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی، گناه است چرا که رعایت این قوانین جزء وظایف شرعی می باشد و باید مورد توجه قرار بگیرد.

این مرجع تقلید شیعه افزود: امید است در سال جدید مردم نیز بیش از گذشته در رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی توجه داشته باشند و امنیت جاده ها همچنان حفظ شود.

وی خاطرنشان کرد: امنیت در جاده های اصلی و فرعی در کشور حاکم است و این امر به واسطه تلاش های نیروی انتظامی است و مردم نیز قدر این امنیت را که نعمتی بزرگ است را به خوبی می دانند.

آیت الله مکارم شیرازی بیان کرد: فرهنگ ترافیکی باید در جامعه مورد توجه قرار بگیرد و مردم در صدد رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی باشند.

وی ادامه داد: آشنایی با فرهنگ ترافیکی می تواند آمار تصادفات را کاهش دهد همان طوری که در سال گذشته با کارهای فرهنگی شاهد کاهش آمار تصادفات بودیم در صورتی که در سال ۱۳۹۵ بیش از ۲ میلیون خودرو افزوده شد.

این مرجع تقلید در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نام گذاری سال جدید گفت: یکی از مسائل مهم که مورد تاکید رهبرمعظم انقلاب است موضوع قاچاق کالا است که اگر حل شود بسیاری از مشکلات اقتصادی را حل می کند.

وی اظهار کرد: بنا به گفته معظم له باید از قاچاق در کشور جلوگیری شود و گلوگاه‌ها و مبادی را بر روی قاچاقچیان بست.

آیت الله مکارم شیرازی همچنین به برخی از معضلات فضای مجازی اشاره و تصریح کرد: فضای مجازی دارای فواید هم هست و می توان با استفاده از آن بحث و درس را آسان کرد اما زیان هایی نیز وجود دارد که فضای مجازی را مسموم کرده است.

وی خاطرنشان کرد: می توان اقداماتی را در جهت کاهش آسیب های فضای مجازی در پیش گرفت در تماس ریاست جمهوری با بنده در جهت تبریک عید، در مورد فضای مجازی گفت و گو شد که هر دوی ما معتقد بودیم اقدامات فعلی کافی نیست.

این مرجع تقلید بیان کرد: فضای مجازی آسیب های زیادی را به همراه دارد و می تواند موجب متلاشی شدن بنیان خانواده گردد، در این میان عده ای در صدد مسموم کردن فضای مجازی هستند.

وی اظهار کرد: ما برای حل معضلات فضای مجازی و هماهنگی در جهت کاهش آسیبها، گروهی را مشخص کرده ایم که بر روی آسیبهای فضای مجازی کار کنند حتی در این زمینه جلساتی را برگزار کرده ایم و امیدواریم با مشارکت دستگاه‌های اجرایی بخش زیادی از این آسیب ها حل شود.

۱۳۹۶/۱/۷

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...