نسخه چاپی

كمیته عربی بیانیه ضد ایرانی صادر كرد

كمیته چهارجانبه عربی در پایان پنجمین دور نشست خود در حاشیه نشست‌های مقدماتی بیست‌وهشتمین دور اجلاس سران عرب در منطقه بحرالمیت اردن برگزار شد، بیانیه‌ای علیه ایران صادر كرد.

به گزارش نما به نقل از فارس، کمیته چهارجانبه عربی در پایان پنجمین دور نشست خود در حاشیه نشست‌های مقدماتی بیست‌وهشتمین دور اجلاس سران عرب در منطقه بحرالمیت اردن برگزار شد، بیانیه‌ای علیه ایران صادر کرد.
خبرگزاری آناتولی گزارش داد که در بیانیه این کمیته ضمن محکوم کردن مداخله ایران در امور داخلی کشورهای عربی، ادعا شده است که این دخالت‌ها در برابر تلاش‌های منطقه‌ای و بین المللی برای حل مسائل و بحران‌های منطقه به روش مسالمت‌آمیز مانع ایجاد می‌کند.
کمیته مذکور متشکل از امارات، بحرین، عربستان و مصر به اضافه دبیرکل اتحادیه عرب است که ژانویه سال 2016 تشکیل شده است.
در این بیانیه درباره آنچه اقدامات ایران برای شعله‌ور کردن درگیری‌های مذهبی و طایفه‌ای در کشورهای عربی و ایجاد بی‌ثباتی و مانع‌تراشی در برابر تلاش‌های منطقه‌ای و بین المللی برای حل بحران‌های منطقه خوانده شد، ابراز نگرانی شده است.
کمیته یاد شده همچنین بر ضرورت پایبندی ایران به اجرای قطعنامه شماره ۲۲۳۱ شورای امنیت درباره برنامه هسته‌ای ایران، اجرای برجام، بازرسی و نظارت و نیز تحریم مجدد در سریع‌ترین زمان ممکن در صورت نقض تعهدات از سوی ایران تأکید شده است.

۱۳۹۶/۱/۸

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: