نسخه چاپی

رئیس كمیته سیاسی جبهه اصلاح‌طلبان:

ریزش آرا در انتظار روحانی/ تیم اقتصادی دولت ضعیف عمل كرد

رئیس كمیته سیاسی جبهه اصلاح‌طلبان گفـت: اگر روحانی به دور دوم كشیده شود، ارتباطی به حمایت جریان اصلاحات ندارد چراكه ما نمی‌توانیم پاسخگوی عملكرد ضعیف تیم اقتصادی رئیس جمهور باشیم.

به گزارش نما جمشید ایرانی رئیس کمیته سیاسی جبهه اصلاح‌طلبان در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم، درباره معرفی یک گزینه دیگر در کنار روحانی برای انتخابات ریاست‌جمهوری از سوی اصلاح‌طلبان، گفت: روحانی امسال با ریزش آرا روبرو است. اگر یک کاندیدای اصلاح‌طلب در عرصه نداشته باشیم، روحانی با یک کاندیدای اصولگرا به دور دوم انتخابات می‌رود و تجربه نشان‌ داده هرکس نماینده وضع فعلی باشد و به مرحله دوم برود، بازنده است.

رئیس کمیته سیاسی و انتخابات جبهه اعتدالگرایان با بیان اینکه اگر به هر دلیل روحانی به دور دوم کشیده شود، ارتباطی به حمایت جریان اصلاحات ندارد، گفت: ما نمی‌توانیم پاسخگوی عملکرد ضعیف تیم اقتصادی و یا رفتارهای اطرافیان رئیس جمهور و انتصابات ضعیف او باشیم.

وی درباره دیدار اخیر اعضای این جبهه در اواخر سال گذشته با محمدرضا عارف، گفت: از زمانی که عارف در سال 92 به انتخابات ورود کرد، ما اولین مجموعه بودیم که از وی حمایت کردیم در حالی‌که برخی اصلاح‌طلبان افراطی نگاهشان تحریم انتخابات بود. این ارتباط بین ما و عارف به سال 92 برمی‌گردد و هر فصل یک نشست مشترک با وی داشتیم.

ایرانی با بیان اینکه در سال 92 با کناره‌گیری عارف، ستادهای خود را در اختیار روحانی قرار دادیم، خاطرنشان کرد: ما بعد از انتخابات انتظار بیشتری از روحانی داشتیم اما بخاطر انحصارگرایی حزب اعتدال و توسعه، غالب احزاب عضو جبهه اعتدالگرایان به نحوی از این رویکرد گلایه‌مند بودند.

دبیرکل حزب فرزندان ایران با اشاره به دیدار اخیر با عارف، گفت: در این جلسه گلایه‌هایی مطرح شد و اینکه چه تضمینی وجود دارد که با روی کارآمدن دوباره روحانی اولین قربانی‌ها خود اصلاح طلبان نباشند. اینکه بخواهیم جریان اصلاحات را ترغیب به حمایت از روحانی کنیم،«فرمانی» نیست. روحانی در سال 92،با 50 درصد بعلاوه 250 هزار رای به پیروزی رسید و اگر کمتر بود به مرحله دوم کشیده می شد.

ایرانی درباره نظر عارف پیرامون معرفی یک گزینه در کنار روحانی برای انتخابات، گفت: آقای عارف به‌عنوان فردی که نقش هماهنگ کننده در جریان اصلاحات را دارد، نظر ما را کارشناسی شده می‌دانست. ما قطعاً گزینه‌ای مانند عارف یا پزشکیان را معرفی می‌کنیم. کاندیدای ما پوششی نیست و تا روز آخر انتخابات کنار نمی‌رود.

رئیس کمیته سیاسی جبهه اصلاح طلبان افزود: ما گفتمان خود را داریم و باید به آن پر و بال دهیم و نمی‌توان همه ظرفیت را در اختیار روحانی قرار داد چراکه ممکن است زیر 50 درصد رای بیاورد و این برای ما صورت خوشی ندارد.

۱۳۹۶/۱/۱۰

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: