نسخه چاپی

وزارت خارجه سوریه استفاده از سلاح شیمیایی را تكذیب كرد

به گزارش نما - تسنیم نوشت: یک منبع در وزارت خارجه سوریه ضمن تکذیب استفاده از سلاح‌ شیمیایی در ادلب، جنایت گروه‌های تروریستی در این استان را محکوم کرد.

به گزارش سانا، یک منبع مسئول در وزارت خارجه سوریه گفت: دولت سوریه استفاده از گازهای سمی در خان شیخون یا هر منطقه دیگر در سوریه را به شدت تکذیب می‌کند.

وی افزود: دولت سوریه تاکید می‌کند که ارتش عربی سوریه هیچ‌گونه سلاح شیمیایی در اختیار ندارد و نه در گذشته از این سلاح‌ها استفاده کرده است و نه قصد دارد که در آینده از آن استفاده کند.

این منبع اظهار داشت: دولت سوریه تاکید می‌کند که از زمان پیوستن به قرارداد منع گسترش سلاح‌های شیمیایی در سال 2013 میلادی تاکنون به تمام تعهدات خود در قبال این قرارداد عمل کرده است.

وی افزود: گروه‌های تروریستی و مسلح و حامیان آن‌ها موجب به وجود آمدن این حوادث و حوادث مشابه شده‌اند تا دولت سوریه را به آن متهم کنند.

این منبع تاکید کرد: دولت سوریه بار دیگر جنایت گروه‌های تروریستی در خان شیخون را که برای دستیابی به اهداف سیاسی ناچیز به قیمت جان کودکان و زنان سوری صورت گرفته است، محکوم می‌کند.

منابع خبری وابسته به معارضان و گروه‌های تروریستی امروز سه‌شنبه مدعی شدند که هواپیماهایی، شهر 'خان شیخون' در ادلب را با موشک‌های حاوی گازهای شیمیایی هدف حمله قرار داده‌اند.

تروریست‌ها و مخالفان مدعی شدند که این جنگنده‌ها سوری و روسی بودند.

در پی این ادعای معارضان و گروه‌های تروریستی، شورای امنیت فردا چهارشنبه راس ساعت 10 صبح به منظور بررسی حمله شیمیایی در ادلب نشست برگزار می‌کند. فرانسه درخواست برگزاری این نشست را مطرح کرده است.

این در حالی است که ارتش سوریه با صدور بیانیه‌ای، استفاده از هرگونه مواد شیمیایی در شهرک خان‌ شیخون در ادلب را به شدت تکذیب کرده است.

۱۳۹۶/۱/۱۶

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...