نسخه چاپی

كاهش شدید فروش خودرو در آمریكا

بازار فروش خودرو در آمریكا با مشكلاتی روبرو شده است. به رغم تخفیف‌های فراوان ارائه شده از سوی شركت‌های خودروسازی، میزان فروش خودروها در این كشور در مارس 2017 كمتر از حد انتظار بوده است.

به گزارش نما به نقل از ایرنا: بازار فروش خودرو در آمریکا با مشکلاتی روبرو شده است. به رغم تخفیف‌های فراوان ارائه شده از سوی شرکت‌های خودروسازی، میزان فروش خودروها در این کشور در مارس 2017 کمتر از حد انتظار بوده است.

در ماه مارس 2017 بیلان فروش خودرو در آمریکا انتظار شرکت‌های خودروسازی در این کشور را برآورده نکرده است. جودی ویلر، معاون بخش آمریکای شرکت نیسان در این باره می‌گوید: «ماه مارس سخت، سخت و سخت بود.»

معاون بخش آمریکای شرکت نیسان بر اساس گزارش دویچه وله ، پیش‌بینی می‌کند که سال 2017 سالی بسیار دشوار در ارتباط با فروش خودرو در آمریکا باشد. او می‌گوید: «فکر می‌کنم به تدریج همه شرکت‌های خودروسازی این موضوع را درک خواهند کرد.»

سخنان معاون بخش آمریکای شرکت نیسان در حالی است که این شرکت 2/ 3 درصد بر درآمد خود افزوده است، البته افزایش درآمد نیسان به خاطر تخفیف‌هایی برای فروش خودرو بوده که در سال جاری به نسبت سال گذشته (2016) حدود 400 دلار افزایش یافت.

کارل باور یکی از کارشناسان شرکت مشاوره خودروی 'کلی بلوبوک' در باره فروش کامیون‌های سبک و سواری‌های ورزشی که همواره فروش خوبی داشته‌اند، می‌گوید که این خودروها نیز به خاطر تخفیف‌های جدی به فروش رفته‌اند.

گفته می‌شود سطح تخفیف‌ها بسیار بالا بوده و شرکت‌های خودروسازی آمریکا در صورت ‌افزایش بیشتر تخفیف، دیگر هیچ سودی نمی‌بردند.

شرکت خودروسازی فورد روز دوشنبه (14 فروردین / 3 آوریل) اعلام کرد که درآمدش هفت درصد به نسبت همین ماه در سال گذشته کاهش یافته است. کاهش درآمد در شرکت‌های خودروسازی تویوتا، فیات-کرایسلر و هیوندا نیز به ترتیب 1/ 2، 5 و 7/ 0 درصد بوده است.

*محبوبیت خودروهای آلمانی در آمریکا

شرکت‌های بزرگ خودروسازی آلمان براساس گزارش دویچه وله ، در آمریکا از محبوبیت خاصی برخوردارند و در ماه مارس سال جاری میلادی (2017) موفق شده اند درآمد خود را افزایش دهند. درآمد فولکس واگن در آمریکا 7/ 2 درصد بیشتر از همین مدت زمانی در سال گذشته بوده است.

مرسدس بنز آلمان نیز در ماه مارس سال جاری میلادی با فروش 29 هزار و 92 خودرو 3/3 درصد بر درآمدش به نسبت زمان مشابه در سال گذشته افزوده است. سطح فروش این شرکت در سه ماه اول سال جاری میلادی (2017) نیز افزایشی 5/ 4 درصدی را نشان می‌دهد.

شرکت خودروسازی 'بی‌ام و' نیز در ماه مارس سال جاری میلادی با فروش 36 هزار خودرو 5/ 3 درصد بر درآمدش به نسبت سال گذشته میلادی در همین ماه افزوده است.

برمبنای آمارهای موسسه بررسی فروش خودرو در آمریکا، در ماه مارس سال جاری میلادی در مجموع 56/ 1 میلیون خودروی نو در آمریکا به فروش رفته است. این تعداد به نسبت فروش سالانه خودرو در این کشور کاهشی 7/ 1 درصدی را نشان می‌دهد.

این کاهش 7/ 1 درصدی با وجود تخفیف‌های بسیار برای فروش خودرو مشاهده می‌شود.
شمار اندک فروش خودرو در آمریکا در ماه مارس سال جاری میلادی در حالی است که در سال گذشته (2016) شمار خودروهای نو فروخته شده در آمریکا 5/ 17 میلیون دستگاه بود و رکوردی محسوب می‌شد.

۱۳۹۶/۱/۱۶

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...