نسخه چاپی

پرونده قتل«ستایش» دوباره به دادگاه می‌رود

به گزارش نما - ایسنا نوشت: یکی از وکلای مدافع اولیای‌دم ستایش گفت: رسیدگی به بخش دیگری از پرونده در خصوص ارش‌البکاره و مهرالمثل، 17 خرداد ماه در شعبه هفتم دادگاه کیفری یک استان تهران برگزار می شود.

عسگر قاسمی‌آقباش گفت: با توجه به اینکه در خصوص اتهام تجاوز به عنف رسیدگی صورت گرفته و حکم صادر شده، دیگر در جلسه مورخ 17 خرداد ماه، در این خصوص بحثی مطرح نیست.

وی افزود: ما قبلا تعیین ارش البکاره و مهرالمثل را درخواست کرده بودیم و بر این اساس قرار شد دادگاه به ارش البکاره و مهر المثل رسیدگی کند.

بر اساس این گزارش، یکی از پر سر و صدا و دلخراش‌ترین پرونده‌هایی که در سال 95 مطرح و به آن رسیدگی و منجر به صدور حکم شد، پرونده ستایش قریشی دختر شش ساله افغان بود که پسری در ورامین، او را به قتل رساند.

رسیدگی به پرونده موسوم به «ستایش» در شهریور سال 95 در شعبه هفتم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی خازنی انجام شد و در نهایت سه اتهام عمل منافی عفت، قتل عمد و جنایت بر میت به متهم پرونده تفهیم شد. بر اساس رای صادره، قاتل این پرونده در خصوص اتهام قتل عمد به قصاص نفس و در خصوص اتهام تجاوز به عنف به یک بار اعدام و در خصوص اتهام جنایت بر میت به 74 ضربه شلاق محکوم شد.

با اعتراض به رای صادره توسط دادگاه کیفری، پرونده برای رسیدگی به شعبه 32 دیوان عالی کشور ارسال شد و دیوان عالی نیز حکم دادگاه بدوی را عینا تایید کرد.

قاسمی‌آقباش 11 بهمن سال 95 از ارسال پرونده «ستایش» به اجرای احکام دادسرای ورامین خبر داده و گفته بود: خانواده ستایش مصر به اجرای حکم هستند.

مجتبی فرحبش وکیل‌مدافع متهم پرونده «ستایش» نیز 11 بهمن ماه گفته بود: از آنجا که پرونده به اجرای احکام ارسال شده، موکلم درخواست اعاده دادرسی‌اش را به رییس کل دادگستری استان تهران ارائه کرده است. من نیز لایحه‌ای را تقدیم کانون اصلاح و تربیت کرده‌ام.

۱۳۹۶/۱/۱۶

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...