نسخه چاپی

دعوای سفیر اتحادیه اروپا با یك مقام رژیم صهیونیستی

به گزارش نما- ایسنا نوشت: منابع خبری از درگیری لفظی شدید میان سفیر اتحادیه اروپا در اسرائیل و مدیرکل وزارت خارجه اسرائیل خبر دادند.

به گزارش روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، این درگیری لفظی هفته گذشته در جریان دیدار لارس فابورگ اندرسون، سفیر اتحادیه اروپا در سرزمین‌های اشغالی و یووال روتم، مدیر کل وزارت خارجه اسرائیل در هتل دان در تل‌آویو اتفاق افتاد و در جریان آن این دو مسئول اقدام به داد زدن بر سر یکدیگر کردند. در حالی که قرار بود در این دیدار سفیران کشورهای دیگر از تحولات اوضاع فلسطین مطلع شوند اما آن به صحنه دعوا و جنگ لفظی تبدیل شد.

دیپلمات‌ها می‌گویند که اندرسون از این دیدار برای رساندن پیام کمیته سیاسی-امنیتی اتحادیه اروپا بهره‌برداری کرد. این سفیر سند یک صفحه‌ای را قرائت کرد که در آن با لحنی تند اسرائیل اشغالگر نامیده شده بود.

اتحادیه اروپا از اسرائیل خواسته از تخریب منازل فلسطینی‌ها در مناطق موسوم به "ج" در کرانه باختری خودداری کرده و دستورات مربوط به نابودی منازل روستای بادیه نشین خان الاحمر در شرق قدس را لغو کند.

در این سند آمده است: اقدامات مربوط به تخریب منازل و مصادره ساختمان‌هایی که اتحادیه اروپا از آن‌ها حمایت مالی کرده و کارشکنی در ارائه کمک‌های انسانی با تعهدات اسرائیل درباره پایبندی به قوانین بین‌المللی در تضاد است و مشکلاتی را برای فلسطینی‌ها به وجود آورده است.

در ادامه این سند آمده است: ما از اسرئیل اشغالگر می‌خواهیم به تعهداتش درباره مناطق "ج" عمل کرده و به تخریب منازل فلسطینی‌ها پایان دهد. همچنین اجازه رسیدن کمک‌های بشردوستانه را بدهد و دستیابی فلسطینی‌ها به آب را تضمین کند.

مدیرکل وزارت خارجه رژیم صهیونیستی با این اتهامات و فضای دیدار تنش‌آمیزش غافلگیر شد. یووآل با نیش و کنایه خطاب به سفرای اروپایی گفت: این تصویر دلنشینی از آغاز نخستین دیدار با مدیر کل وزارت خارجه بود.

۱۳۹۶/۱/۱۶

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...