نسخه چاپی

جدیدترین موضع‌گیری‌های انتخاباتی هاشمی

پس از گمانه‌زنی‌های برخی رسانه‌ها و صدا و سیما در خصوص حضور وزیر بهداشت در انتخابات ریاست جمهوری، هاشمی با ارسال نامه‌ای به رئیس صدا و سیما تاكید كرد تا نام وی از لیست نامزدهای احتمالی حذف شود. این در

به گزارش نما به نقل از فارس، یک و ماه و نیم دیگر بیشتر از عمر دولت تدبیر و امید نمانده است و هرچه به انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم نزدیک‌تر می‌شویم تکاپوی انتخاباتی سیاسیون برای حضور در صحنه انتخابات ریاست جمهوری بیشتر می‌شود.

عده‌ای با تشکیل گروه‌های مختلف به دنبال معرفی چهره واحد هستند و عده ای می خواهند به‌طور مستقل در انتخابات شرکت کنند، از ماه‌های قبل اظهار نظر در خصوص حضور و غیبت افراد مختلف در صحنه انتخابات امسال پربسامد بوده و هرچه به زمان ثبت نام کاندیداها نزدیک‌تر می شویم گمانه زنی ها بیشتر می‌شود.

اما در این بین یکی از چهره‌هایی که در خصوص حضور وی در انتخابات اظهارنظرهای زیادی شده است حسن قاضی زاده هاشمی، وزیر بهداشت دولت یازدهم است. وزیری که در این دوره چهارساله با اجرا شدن طرح تحول سلامت با چالش های زیادی روبه رو بوده است و اکنون که صحبت از انتخابات و قبول مسئولیت در دولت بعدی شده است بارها تاکید کرده است که نه تنها کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری نخواهد شد، بلکه اگر روحانی رییس دولت دوازدهم بماند تمایلی برای قبول پست وزارت بهداشت ندارد.

خیال سیاسیون راحت کاندید ریاست جمهوری نمی‌شوم

حسن قاضی زاده هاشمی، در خرداد سال گذشته در مصاحبه‌ای در مورد آینده سیاسی‌اش گفته است: « برای من همین وزارت هم زیاد است و خودم را لایق این کاری که انجام می‌دهم هم نمی‌دانم. من پزشک هستم و تخصصم نیز در زمینه چشم‌پزشکی است.

این کارم را هم خیلی خوب بلد هستم؛ بنابراین فکر نکنم به درد کارهای دیگری بخورم. علاوه به آن معتقد هستم که در کشور تنها روحانیان می‌توانند رییس جمهور موفقی شوند، من خودم را از جنس سیاست نمی‌دانم و علاقه‌ای هم به قدرت ندارم. تصمیم دارم بعد از این دوره چهار ساله وزارت سر کار تخصصی پزشکی که به آن علاقه دارم برگردم.»

در دولت دوازدهم وزیر نخواهم شد

همچنین آبان ماه سال گذشته وزیر بهداشت با حضور در نمایشگاه مطبوعات در پاسخ به پرسش خبرنگاران مبنی بر اینکه در دولت دوازدهم در صورتیکه حتی آقای روحانی رئیس جمهور باقی بماند شما وزیر بهداشت خواهید بود، عنوان کرد: بنده همیشه پایبند به صحبت‌هایم هستم.

هاشمی در پاسخ به این پرسش که این به معنای آن است که دیگر وزیر بهداشت دولت دوازدهم نخواهید بود، این مسئله را تایید کرد و افزود: البته تمام کارها و برنامه‌های طرح تحول سلامت را به طور کامل انجام خواهیم داد و این وزارت را به وزیر بعدی می‌سپارم.

واکنش وزیر بهداشت به اخبار منتشر شده در صدا و سیما

با توجه به صحبت‌های وزیر بهداشت در خصوص عدم تمایلش برای حضور در صحنه سیاست گمانه زنی‌ها در خصوص حضور وی برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری از طرف برخی از رسانه‌های حامی دولت و همچنین صدا و سیما ادامه یافت، تا آنجا که صدا و سیما با نمایش تصویر وی، حضور هاشمی در صحنه انتخابات را محتمل دانست که همین موضوع باعث شد تا وزیر بهداشت با ارسال نامه‌ای به رییس صدا و سیما مجددا بر حرف خود اصرار ورزد.

در بخشی از نامه وزیر بهداشت به رییس صدا و سیما آمده است: در پی گمانه زنی‌های غیر رسمی و بعضا هدفمندی که اخیرا برخی رسانه‌ها و به‌ویژه شبکه‌های مجازی، در خصوص انتخابات ریاست جمهوری «به عنوان خبر» منتشر می‌کنند، طی روزهای پایانی سال گذشته تا هم اکنون، شاهد پخش نام و تصویر خود به عنوان یکی از کاندیداهای احتمالی انتخابات از رسانه ملی بوده‌ام.

این اقدام در حالی تکرار و ادامه یافته که بارها در مصاحبه ها عرض کردم و طبعا عزیزان حوزه سیاسی و خبر آن سازمان هم مطلع شده‌اند که جز انجام مسئولیت خطیر حفظ و ارتقای سلامت هموطنان و اجرای دقیق طرح تحول سلامت، هیچ هدف دیگری نداشته و ندارم و تنها وظیفه خود و همکارانم تا پایان دوران کاری دولت یازدهم را ادامه مسیر خدمت صادقانه به هموطنان عزیز می‎دانم.

۱۳۹۶/۱/۱۶

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...