نسخه چاپی

ازدواج زیر ۱۸ سال ممنوع شد

با آمدن پناهجویان، شمار زوج‌های نوجوان در آلمان بالا رفته است. احزاب حاكم بر این اصل توافق كردند كه ازدواج تنها بالای ۱۸ سال معتبر است. ازدواج‌های كم‌سالان منعقد شده در خارج نیز تنها در شرایطی خاص اعتبار قانونی دارند.

به گزارش نما به نقل از دویچه وله؛ طبق قانون تازه چنانچه یکی از طرفین زیر ۱۶ سال باشد، ازدواج از اصل باطل است. چنانچه یکی از طرفین ۱۶ یا ۱۷ ساله باشد، ازدواج می‌تواند در آینده باطل اعلام شود. تنها در صورتی که ظرف این مدت یکی از طرفین به سن کامل ۱۸ سالگی رسیده و پیوند ازدواج همچنان پایدار باشد، زناشویی معتبر خواهد ماند.

با ورود هزاران پناهجو به آلمان، شمار زوج‌های کم سن و سال به شدت بالا رفته است. بنا به آمار ۱۵۰۰ مورد ازدواج در سن پایین شمارش شده است. حدود ۳۶۰ کودک زیر ۱۴ سال در عقد زناشویی هستند. این افراد از نظر قانون آلمان کودک محسوب می‌شوند و نمی‌توانند در شرایط ازدواج باشند.

قانون تأکید دارد که تمام افراد کم سن و سال بلافاصله پس از ورود به آلمان باید تحت سرپرستی "اداره جوانان" قرار گیرند. افراد خردسال باید بتوانند از همسر "قانونی" خود جداگانه زندگی کنند اما همواره باید توجه داشت که به خاطر این امر از نظر اقامت مورد تبعیض یا اجحاف قرار نگیرند.

۱۳۹۶/۱/۱۶

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...