نسخه چاپی

كره‌جنوبی موشك بالستیك آزمایش كرد

این خبرگزاری كره‌ای اعلام كرد، آزمایش یك روز پس از آن صورت گرفته كه كره‌شمالی موشك بالستیك خود را به طرف دریای ژاپن پرتاب كرد؛ آزمایشی كه به گفته تحلیلگران پیام هشداری به نشست امروز روسای جمهوری چین و آمریكا محسوب می‌شود.

به گزارش نما به نقل از ایسنا، روسای جمهور آمریکا و چین قرار است در نشست امروز خود در کالیفرنیا به مساله برنامه تسلیحات اتمی پیونگ‌یانگ بپردازند.

کره‌جنوبی تحت چتر حمایتی آمریکا قرار دارد و هزاران سربازان آمریکایی در این کشور مستقر هستند اما در سال 2012 کره‌جنوبی با آمریکا به توافقی دست یافت که توانست بر اساس آن برد موشک‌های بالستیک خود را به منظور حفاظت در برابر تهدیدات اتمی کره‌شمالی سه برابر کند و از آن زمان به بعد موشک‌هایی را با برد بلندتر می‌سازد.

خبرگزاری یونهاپ به نقل از یکی از مقامات ارشد دولت کره‌جنوبی نوشت: موشک آزمایش شده با برد 800 کیلومتر می‌تواند به عنوان یک بازدارنده قوی در برابر پیونگ‌یانگ عمل کند. این پرتاب آزمایشی با موفقیت انجام شده است.

این در حالی است که سخنگوی وزارت دفاع کره‌جنوبی هنوز در این رابطه هیچ اظهارنظری نکرده است.

خبرگزاری یونهاپ نوشت: کره‌جنوبی قصد دارد موشک جدید را در سال جاری میلادی و پس از آزمایشات بیشتر برای تعیین قابلیت اطمینانش مستقر سازد. این موشک جدید حتی اگر در جنوبی‌ترین منطقه این کشور نیز مستقر شود، می‌تواند کل کره‌شمالی را پوشش دهد.

در ژوئن سال گذشته کره‌جنوبی با موفقیت دو موشک ساخت داخل را آزمایش کرد که قادر به حمل کلاهکی یک تنی تا برد 500 کیلومتر بودند.

احتمالا برنامه اتمی پیونگ‌یانگ در راس برنامه نشست دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا و شی‌جینپینگ همتای چینی‌اش در فلوریدا قرار دارد که نخستین دیدار این دو مقام محسوب می‌شود.

۱۳۹۶/۱/۱۷

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...