نسخه چاپی

جبار كوچكی نژاد در گفتگو با نما:

دولت اراده ای برای مبارزه با قاچاق كالا ندارد/منفعت برخی افراد منجر به گسترش قاچاق شده است

عکس خبري -دولت اراده اي براي مبارزه با قاچاق کالا ندارد/منفعت برخي افراد منجر به گسترش قاچاق شده است

عضو كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: واردات بی رویه كالا به كشور باعث شده تا تولید داخل با شكست مواجه شود اما متاسفانه اراده ای از سوی دولت در جهت مقابله با واردات بی رویه به كشور وجود ندارد.

جبار کوچکی نژاد، نماینده مردم رشت در خانه ملت و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری نما، در واکنش به افزایش واردات کالا به کشور گفت: با توجه به این که مقام معظم رهبری نسبت به واردات بی رویه گله داشتند وبه برنامه های دولت تذکر داده بودند که جلوی واردات باید برای رونق تولید گرفته شود این امر صورت نپذیرفت

وی در ادامه بیان کرد: تمام کارشناسان اقتصادی معتقدند واردات کالا به کشور در حدی باشد که نیازهای اساسی کشور برطرف شود متاسفانه مسئولان به این موضوع توجه نکردند تا این که مقام معظم رهبری در آغازین روزهای سال جاری به طور شفاف در حرم رضوی بحث واردات و قاچاق کالا مطرح کردند
نماینده مردم رشت در خانه ملت تصریح کرد: از آنجایی که قاچاقچیان مواد مخدر عمدتا خودشان معتاد نیستند تنها به خاطر منفعت و سود دست به چنین اقدامی می زنند و وارد کنندگان کالا نیز در حکم قاچاقچی محسوب می شوند و اگر برای قاچاقچیان مواد مخدر قانون اعدام را در نظر گرفته شده برای وارد کنندگان کالا نیز باید در نظر گرفته شود.
عضو شورای مرکزی فراکسیون ولایت در خانه ملت بیان داشت: نمایندگان از کمیسیون حمایت ویژه از تولید ملی و اجرای اصل 44 در خواست کرده اند تا فکر جدی در زمینه جلوگیری از واردات بکنند چراکه دولت و بخش دولتی هیچ اراده ای برای جلوگیری از واردات ندارند.
کوچکی نژاد با تأکید بر این مطلب که کالاهای وارداتی بصورت کانتینری وارد کشور می شود، ادامه داد: در سفری که به بانه داشته ام مشاهده کردم که کالاهایی را که توان تولید آن در داخل کشور وجود دارد بصورت کانتینری وارد کشور می کنند.
وی با بیان این مطلب که دولت باید در زمینه واردات بی رویه به کشور به نمایندگان توضیحاتی را ارائه دهد، افزود: نمایندگان مجلس باید طرح تحقیق و تفحص از گمرک و کالاهای، ستاد مبارزه با قاچاق، سازمان بازرسی و اقتصاد دارایی داشته باشند تا متوجه شوند در کدام بخش ها مشکل قانونی وجود دارد.
نماینده مردم رشت در خانه ملت با تأکید بر این مطلب که واردات کالاهای چینی صنعت داخلی کشورمان را فلج کرد، تصریح کرد: واردات بی رویه کالا به کشور باعث شده تا تولید داخل با شکست مواجه شود اما متاسفانه اراده ای از سوی دولت در جهت مقابله با واردات بی رویه به کشور وجود ندارد.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: دستگاههای کنترل کننده واردات کالا به کشور خود نیازمند اهرم های کنترلی در کشور هستند چراکه واردکنندگان و قاچاقچیان منافع برخی از وزراء و حتی برخی از نمایندگان را تأمین می کنند و تعزیرات حکومتی با بستن یکی دو مغازه داخل کشور بیان می کنند با وارد کنندگان کالا مقابله کرده اند اما چشمانشان را از مرزهای کشور که کالاهای وارداتی بصورت کانتینری وارد کشور می شوند بسته اند.
کوچکی نژاد در خاتمه با تأکید بر این مطلب که برخور با مردم عادی در بحث مقابله با واردات کالا هنر بشمار نمی رود اظهار داشت: مسئولان کنترل بازار هر زمان که با باندهای مافیای اقتصادی بدنه دولت به مقابله پرداختند می توانند حرفی برای گفتن داشته باشد.

۱۳۹۶/۱/۱۸

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: