نسخه چاپی

هشدار كرملین در پی لغو توافق امنیت پرواز با آمریكا

سخنگوی كاخ كرملین نسبت به افزایش خطرات در سوریه به علت لغو توافق امنیت پرواز با آمریكا هشدار داده است.

به گزارش نما به نقل از اسپوتنیک، دمیتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین امروز جمعه در سخنانی تاکید کرد: لغو توافق ایمنی پرواز با آمریکا در حریم هوایی سوریه، می تواند خطرات را افزایش دهد.

وی در ادامه تصریح کرد: پس از حملات موشکی آمریکا به سوریه و لغو توافق امنیت پرواز، خطرات به شدت افزایش یافته است. کانال های ارتباطی همچنان باز است ولی هیچ گونه تبادل اطلاعاتی وجود ندارد.

وزارت خارجه روسیه در واکنش به حملات موشکی آمریکا به پایگاه هوایی الشعیرات در سوریه اعلام کرد تصمیم حمله به سوریه قبل از وقوع حمله شیمیایی به ادلب گرفته شده بود.

وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد که مسکو در واکنش به حمله موشکی آمریکا توافق روسیه و آمریکا درباره ضمانت امنیت پروازی در سوریه را به‌حالت تعلیق در می‌آورد.

بر اساس بیانیه وزارت خارجه روسیه مسکو این اقدام آمریکا را تهدیدی برای امنیت بین المللی توصیف کرد.

پسکوف گفت: حملات موشکی آمریکا در سوریه به نفع تروریست های داعش و سایر گروه های تروریستی بوده است. واقعیت این است که انجام این حملات موشکی به نفع داعش، جبهه النصره و سایر گروه های تروریستی است. ما فقط می توانیم از این اقدام ابراز تاسف کنیم.

وی اظهار داشت: حملات مرگبار آمریکا به پایگاه هوایی سوریه به ضرر تلاش های مربوط به مقابله با تروریسم خواهد بود.

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) امروز جمعه اعلام کرد، دو ناو آمریکایی از شرق دریای مدیترانه یک پایگاه هوایی در غرب سوریه را هدف 59 فروند موشک کروز قرار داده است. طبق ادعای آمریکا، حمله شیمیایی در استان ادلب از این پایگاه انجام شده بود.

۱۳۹۶/۱/۱۸

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...