نسخه چاپی

شمارش آرای 150 شهر در دو ساعت

رییس هیئت مركزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت: در 150 شهری كه بصورت الكترونیكی انجام می شود، انتظار داریم در حدود 2 تا3 ساعت بعداز اتمام زمان رای گیری بتوان نتایج را اعلام كرد.

به گزارش نما به نقل از میزان، محمد محمودی شاه‌نشین، عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر برون خط بودن(آف لاین) دستگاههای الکترونیکی شمارش آرا اظهار کرد: این دستگاهها به هیچ خط اینترنتی و ارتباطی متصل نیست و به این دلیل کسی نمی تواند به آن نفوذ یافته و یا آن را هک کند.
وی ادامه داد: دستگاههای الکترونیکی شمارش آرا از زمان شروع انتخابات به صورت آف لاین است تا پایان شمارش و هیچ ارتباط اینترنتی از این دستگاهها برقرار نمی شود و انتقال داده ها از فرمانداری ها به وزارت کشور با خطوط اینترنتی نیست و با شبکه خاص اختصاصی است که مخابرات در اختیار وزارت کشور قرار داده است و هیچکسی به این خطوط دسترسی ندارد.
محمودی شاهنشین در پاسخ به این سوال که با وجود این دستگاه نتایج شمارش آرا در تهران و شهرهای بزرگ چه زمانی اعلام می شود، اذعان داشت: در تهران که انتخابات شوراها مانند سنوات گذشته شمارش می شود و به طبع همان میزان زمان، بیشتر و یا کمتر برای شمارش آرا نیاز است اما در 150 شهری که بصورت الکترونیکی انجام می شود، انتظار داریم در حدود 2 تا3 ساعت بعداز اتمام زمان رای گیری بتوان نتایج را اعلام کرد.
رییس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در پاسخ به این سوال که آیا میان انتخابات میان دوره ای مجلس هم الکترونیکی برگزار می شود یا خیر، اظهار داشت: فقط انتخابات شوراها به صورت الکترونیکی برگزار می شود.
وی درباره اینکه دستگاه ها ساخت داخل هستند یا در کشور دیگری طراحی و تولید شده اند، گفت: طبق آنچه من از این وزارت کشور شنیده ام برخی از قطعات این دستگاه ها وارداتی هستند اما بخش عمده سخت افزار و نرم افزار این دستگاه در داخل کشور طراحی و تولید شده است.

۱۳۹۶/۱/۲۰

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...