نسخه چاپی

پوستر «پرزیدنت؛ اكتور سینما» رونمایی شد

عکس خبري -پوستر «پرزيدنت؛ اکتور سينما» رونمايي شد

تشابه زیاد شخصیت­ها و اتفاقات جامعه شوروی در آن دوران با شخصیت­ها و اتفاقات حال حاضر جامعه ایران، این مستند را از یك مستند تاریخی صرف متمایز كرده است

به گزارش نما به نقل از فارس، مستند «پرزیدنت؛ آکتور سینما» به کارگردانی و نویسندگی محمدرضا برونی توسط مرکز مستند سفیرفیلم و به تهیه کنندگی سازمان هنری رسانه‌­ای اوج، در حال تولید است. این فیلم به مدت 75 دقیقه، به آخرین روابط سیاسی میان ایالات متحده آمریکا و اتحاد جماهیر شوروی می­‌پردازد.

مستند «پرزیدنت؛ آکتور سینما» روایتگر تلاش‌­های میخائیل گورباچف، آخرین رهبر اتحاد جماهیر شوروی، در جهت ایجاد رفاه برای مردم شوروی است. گورباچف معتقد بود تا زمانی که تنش­های شوروی با کشورهای غربی و به خصوص آمریکا ادامه داشته باشد، رسیدن به یک اقتصاد موفق ناممکن است، به همین دلیل اولویت عالی خود را تنش­زدایی و برقراری رابطه و مذاکره با آمریکایی­ها قرار داد.

در خلاصه داستان این مستند که سعی دارد داستان یک پیروزی بدون جنگ را روایت کند، آمده است:«شوروی، حسرت، آشوب، تنش با دنیا. مردی می آید تا کشوری بزرگ را با دنیا آشتی دهد...افراطی­ها اجازه خواهند داد؟»تشابه زیاد شخصیت­ها و اتفاقات جامعه شوروی در آن دوران با شخصیت­ها و اتفاقات حال حاضر جامعه ایران، این مستند را از یک مستند تاریخی صرف متمایز کرده است.«پرزیدنت؛ آکتور سینما» هفته آینده در یکی از دانشگاه­های تهران رونمایی خواهد شد و پس از آن نیز در تمام دانشگاه‌­ها به نمایش درمی­آید.

۱۳۹۶/۱/۲۰

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: