نسخه چاپی

راه حل محمود عباس برای حل مسئله فلسطین

رئیس تشكیلات خودگردان فلسطین تأكید كرد كه مسئله فلسطین بدون حل عادلانه پرونده آوارگان قابل حل نخواهد بود.

به گزارش نما به نقل از ایسنا, محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در سخنانی گفت: بعد از گفتگوی تلفنی که با دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا داشتم به زودی با او دیدار نیز خواهم داشت. من با فرستاده‌های وی دیدار کردم و موضع فلسطین را به آن‌ها گفتم.

او ادامه داذد: موضع ما و کشورهای عربی پایبندی به طرح صلح عربی است که شامل راهکار تشکیل دو کشور و ایجاد کشور فلسطین در مرزهای چهارم ژوئن 1967 به پایتختی قدس است. ما "کشور اسرائیل" را به رسمیت شناختیم و اکنون آن‌ها باید کشور فلسطین را به رسمیت بشناسند. بعدا نیز کشورهای عربی و اسلامی اسرائیل را به رسمیت خواهند شناخت اما شرط نخست عقب‌نشینی از اراضی فلسطینی و به رسمیت شناخته شدن فلسطین از سوی اسرائیل است و بعدا عادی سازی روابط صورت خواهد گرفت.

محمود عباس تأکید کرد: مسئله فلسطین بدون حل عادلانه مسئله آوارگان که براساس قطعنامه 194 با آن توافق صورت گرفته حل نخواهد شد. شش میلیون آواره فلسطینی وجود دارند که باید مسئله آنها حل شود وگرنه پرونده فلسطین بدون حل باقی خواهد ماند.

وی بر مخالفتش با تروریسم و خشونت تأکید کرد و گفت: اقدامات برای ایجاد حکومت فلسطین ادامه دارد و ما به بازسازی تمامی نهادها ادامه خواهیم داد و تنها اعلام استقلال را کم داریم. ما به اقداماتمان تا زمان تحقق این مسئله ادامه خواهیم داد. به تلاشمان برای تکمیل عضویت کامل در سازمان ملل و نهادها و هیئت‌های بین المللی نیز ادامه خواهیم داد.

وی به اهمیت به رسمیت شناخته شدن کشور فلسطین از سوی واتیکان اشاره کرد و از همه کشورهای جهان خواست فلسطین را به رسمیت بشناسند.

۱۳۹۶/۱/۲۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...