نسخه چاپی

حج عمره كی آغاز می شود؟

سرپرست سازمان حج و زیارت با بیان اینكه آغاز حج عمره به نوع تعامل سعودی‌ها با حاجیان ایرانی در حج تمتع سال جاری باز می‌گردد، گفت: احتمالا آغاز اعزام به حج عمره بعد از ماه محرم و ابتدای صفر است.

به گزارش نما، حمید محمدی درباره برنامه‌های سازمان حج و زیارت برای حج عمره سال 96 گفت: حج عمره در ابتدای سال 94 به دلیل مشکل پیش آمده در فرودگاه جده و اقدام 2 پلیس سعودی در هتک حرمت به 2 نوجوان ایرانی متوقف شد.

وی افزود: شرط ما برای برقراری مجدد حج عمره به طرف سعودی در حین مذاکرات حج تمتع سال جاری اعلام و آنها رسماً به ما اعلام کردند که این 2 پلیس محاکمه و در تحمل مجازات خود هستند.

سرپرست سازمان حج و زیارت خاطرنشان کرد: برقراری حج عمره به نوع تعامل سعودی‌ها با حاجیان ایرانی باز می‌گردد چرا که ما باید از امنیت زائران ایرانی اطمینان خاطر حاصل کنیم بعد درباره اعزام مجدد به حج عمره تصمیم‌گیری کنیم.

وی تصریح کرد: فرایند اعزام به حج عمره قطعاً به بعد از انجام حج تمتع سال جاری باز می‌گردد و با توجه به اینکه انجام حج عمره در ماه‌های پایانی سال قمری است عملاً فرصتی برای مذاکرات و اعزام حاجیان ایرانی به حج عمره نیست اما احتمالاً این اعزام به بعد از ماه محرم و ابتدای صفر خواهد بود.


۱۳۹۶/۱/۲۳

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...