نسخه چاپی

میزان مكالمه ایرانی‌ها با خارج از كشور

یك مقام مسئول در شركت ارتباطات زیرساخت میزان مكالمات خارج از كشور كاربران ایرانی را در سال ۹۵ بالغ بر ۱.۵ میلیارد دقیقه اعلام كرد.

به گزارش نما به نقل از مهر: یک مقام مسئول در شرکت ارتباطات زیرساخت میزان مکالمات خارج از کشور کاربران ایرانی را در سال ۹۵ بالغ بر ۱.۵ میلیارد دقیقه اعلام کرد.

سهراب آغ‌بیات، مدیرکل کنترل و هماهنگی مدیریت شبکه ارتباطات زیرساخت اظهار داشت: در سال ۹۵ از مسیر شبکه ارتباطی کشور بالغ بر یک میلیارد و ۵۲۰ میلیون و ۷۶۴ هزار و ۴۰۴ دقیقه مکالمه کاربران ایرانی با شبکه های ارتباطی بین الملل برقرار شده است.

وی ادامه داد: برقراری این حجم مکالمه در سالی که گذشت از طریق درگاه های بین المللی ارتباطات زیرساخت با تمام مسیرهای بین المللی میسر شده و توسط تجهیزات مداری و تلفن اینترنتی (VOIP) شبکه زیرساخت برقرار شده است.

این مقام مسئول گفت: از میزان ترافیک ارتباطی برقرار شده بالغ بر ۹۲۴ میلیون و ۱۰۳ هزار و ۵۰۰ دقیقه مکالمه از طریق ایران به مقاصد کشورهای بین الملل صورت گرفته است و این در حالی است که سهم ترافیک مکالمات وارده به کشور ۵۹۶ میلیون و ۶۶۳ هزار و ۹۰۴ دقیقه ارزیابی شده است.

آغ‌بیات با اشاره به بررسی شاخص های کیفی برقراری ارتباطات بین الملل کاربران ایرانی در سالی که گذشت اضافه کرد: متوسط میزان شاخص کیفی ترافیک صادره از مقصد ایران به سایر کشورها ۲۳.۴۴ درصد برآورد می شود.

۱۳۹۶/۱/۲۷

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...