نسخه چاپی

سپر دفاعی جدید داعش

گروه تروریستی داعش طرح جدیدی را در پیش گرفته است كه بر اساس آن، در خطرناك‌ترین مقرهایش در غرب موصل از زنان به عنوان سپر دفاعی در كنار تك تیراندازهای داعش استفاده می‌كند تا مانع از پیشروی نیروهای عراقی شود.

به گزارش نما به نقل از اسپوتنیک، محمود السورجی، سخنگوی نیروهای داوطلب مردمی در استان نینوا گفت که داعش تعداد زیادی از نیروهای تک تیرانداز خود را در پشت بام‌های خانه‌ها و ساختمان‌ها در غرب موصل مستقر کرده است که با هریک از آنها یک زن نیز است که گروگان گرفته شده‌اند.

به گفته این مسئول عراقی طرح تشکیلات داعش این است که این زنان در کنار تک تیراندازهای داعشی قرار بگیرند تا نیروهای عراقی آنها را هدف قرار ندهند و ساختمان‌ها را بمباران نکنند و این روش جدیدی است که داعش در پیش گرفته است.

وی گفت، حتی نیروهای داعش زمانی که از یک خیابان به یک خیابان دیگر و از یک محله به محله دیگر می‌روند، غیرنظامیان به ویژه زنان و کودکان را نیز با خود می‌برند تا نیروهای عراقی آنها را هدف قرار ندهند.

السورجی اظهار کرد، اینکه داعش از خودروهای بمبگذاری شده استفاده می‌کند، چیز تازه ای نیست، اما آنها اخیرا شروع به استفاده از کانتینرهای بمب گذاری شده‌ کرده‌اند که در آنها ماده قیر وجود دارد تا از این طریق، قربانیان بیشتری را برجای بگذارند و این ماده زمانی هم که به مسافت‌های دور برسد، همچنان بسیار داغ می‌ماند.

این مواد در هنگام انفجار، شبیه مواد مذاب آتش فشانی است که در هنگامی که منفجر می‌شود ماده آتش‌زایی به همراه دارد. داعش برای نخستین بار است که در حملات شنیع خود، از این نوع خودروها استفاده می‌کند تا تلفات بیشتری را به بار بیاورد.

۱۳۹۶/۱/۲۹

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: