نسخه چاپی

آمریكایی ها كدام كشور را بزرگترین تهدید می دانند؟

جدیدترین نظرسنجی‌ موسسه آمریكایی از افزایش نگاه منفی دموكرات‌های این كشور به روسیه و نیز كاهش نگاه منفی به ایران حكایت دارد.

بررسی‌های جدید موسسه «پیو» نشان می‌دهد که تقریبا از هر ۱۰ دموکرات آمریکایی، چهار نفر «روسیه» را بزرگترین خطر علیه کشورشان می‌دانند.
بر این اساس، ۳۹% دموکرات‌ها و ۲۱% جمهوری‌خواهان روسیه را بزرگترین تهدید برای آمریکا قلمداد کردند. این بالاترین میزان در نزدیک به سه دهه گذشته بوده است.
در قیاس با سال ۲۰۱۳ که چنین سئوالی پرسیده شد، میزان احساس تهدید از جانب روسیه چه در میان دموکرات‌ها و چه در میان جمهوری‌خواهان افزایش چشمگیری داشته است.
در مجموع، ۳۱% شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی معتقد بوده‌اند که روسیه بزرگترین تهدید برای ایالات متحده است.
این نظرسنجی جدید با شرکت ۱۵۰۱ نفر بزرگسال آمریکایی بین پنج تا یازده آوریل و پیش از تنش جدید بین این کشور و کره شمالی برگزار شده است.
21 درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی نیز «کره شمالی» را بزرگترین خطر برای آمریکا توصیف کرده‌اند.
در این نظرسنجی در حالی نام «ایران» نیز به چشم خورد که دید منفی اهالی این کشور به ایران بر اساس آمار موسسه پیو به 9 درصد رسیده است. در فهرست امسال، ایران پس از روسیه، کره شمالی و چین در رده چهارم بزرگترین تهدید از دید آمریکایی‌ها قرار دارد.
این در حالی است که دید منفی نسبت به ایران از رقم 28 درصد در ژانویه سال 2012 که بالاترین میزان منفی از سال 2006 به این سو بوده، اینک به 9 درصد رسیده است.

۱۳۹۶/۲/۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...