نسخه چاپی

ازدحام جمعیت در بغداد یك نفر را به كشتن داد

یك منبع پزشكی عراق اعلام كرد، به دنبال شایعه بمب‌گذاری و ازدحام زائران حرم امام موسی كاظم(ع) در بغداد یك تن كشته و نزدیك به 250 تن زخمی شدند.

به گزارش نما به نقل از ایسنا: یک منبع پزشکی عراق اعلام کرد، به دنبال شایعه بمب‌گذاری و ازدحام زائران حرم امام موسی کاظم(ع) در بغداد یک تن کشته و نزدیک به 250 تن زخمی شدند.

این منبع افزود: برخورد زائران شیعه در مرقد امام موسی کاظم(ع) به دنبال شایعاتی درخصوص وجود یک عامل انتحاری در میان جمعیت زائران در منطقه کاظمیه به وقوع پیوست. بیشتر زخمی‌ها دچار شکستی و آسیب‌های دیگری شدند و به بیمارستان کاظمیه منتقل شده‌اند.

یک افسر پلیس عراق درباره جزئیات حادثه گفت: یکی از زائران صبح روز یکشنبه فرزند خود را در میان جمعیت گم کرد و بعد از ناامید شدن از یافتن وی شروع به پاره کردن لباس‌هایش کرد که برخی زائران به تصور اینکه او عامل انتحاری است شروع به دویدن کردند.

یک پلیس عراقی اظهار داشت: برخی در میان جمعیت شروع به فریاد کردند و از وجود عامل انتحاری خبر دادند که این امر موجب برخورد هزاران تن از زوار برای فرار از آن مکان شد که بلافاصله نیروهای امنیتی وارد شدند تا زائران را از عدم وجود هرگونه عامل انتحاری مطمئن کنند.

وی گفت: ده‌ها تن از جمله کودکان و سالمندان در نتیجه این برخوردها دچار آسیب‌هایی شده‌اند.

براساس این گزارش مراسم بزرگداشت سالروز وفات امام موسی کاظم همراه با اقدامات امنیتی شدیدی در مسیر راه‌ها و استقرار گشتی‌ها و بازرسی‌ها در مناطق مختلف بغداد و به ویژه در امتداد راه‌های مخصوص رفت و آمد زائران برگزار شد.

۱۳۹۶/۲/۴

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...