نسخه چاپی

ترامپ: جلوی اظهارات ضد یهود را می گیریم

رئیس جمهوری آمریكا قول داد تا هرگونه اظهارنظر ضد یهود را در پیام برای بزرگداشت هولوكاست حذف كند.

به گزارش نما به نقل از ایسنا: رئیس جمهوری آمریکا قول داد تا هرگونه اظهارنظر ضد یهود را در پیام برای بزرگداشت هولوکاست حذف کند.

این اظهارنظر از سوی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا پس از آن مطرح شد که دولت واشنگتن بخاطر اظهارات قبلی خود درباره هولوکاست مورد انتقاد قرار گرفته بود.

رئیس جمهوری آمریکا در فیلم ویدئویی چهار دقیقه‌ای خود برای کنگره جهانی صهیونیست‌ها در نیویورک، هولوکاست را "تاریک‌ترین فصل در تاریخ بشری" خواند و قول داد تا هرگز بار دیگر چنین رخدادی وحشتناکی اتفاق نیفتد.

وی گفت: شش میلیون یهودی که دو سوم جمعیت یهودیان اروپا را تشکیل می دادند، توسط تازی ها در خلال جنگ دوم جهانی قتل عام شدند. آنها توسط شیطانی که توصیفش نمی توان کرد، کشته شدند.

رئیس جمهوری آمریکا با انتقاد از اظهارات ضد یهود در ادامه گفت: ما باید هرجایی که اقدامات ضد یهود و پیش داوری صورت می گیرد را بیابیم. ما باید با تروریسم مقابله کنیم و نباید تهدید دولت هایی که روی سخنشان نابودی اسرائیل است، نادیده بگیریم. ما نباید اجازه دهیم تا چنین تفکراتی گسترش یابد.

اوایل ماه جاری میلادی، شون اسپایسر، سخنگوی کاخ سفید در اظهاراتی که بعدها کم اهمیت جلوه دادن اقدامات هیتلر خوانده شد، باعث خشم جهانی شد.

۱۳۹۶/۲/۴

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...