نسخه چاپی

اردوغان: به عملیات علیه كُردها ادامه می‌دهیم

رئیس‌جمهوری تركیه ضمن دفاع از حملات هوایی ارتش این كشور به مواضع كردها در عراق و سوریه، تأكید كرد كه ما به این حملات ادامه خواهیم داد.

به گزارش نمابه نقل از «اسکای‌نیوز»، «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهوری ترکیه در واکنش به انتقادها از حملات روز سه‌شنبه ارتش این کشور به مناطقی در شمال عراق و سوریه، گفت: «ما موظف به اتخاذ تدابیری هستیم. باید گام‌هایی برداریم. »

اردوغان گفت: «ما این را به اطلاع آمریکا و روسیه رساندیم و با دولت عراق هم در میان می‌گذاریم. این عملیاتی است که بارزانی (رئیس دولت کردستان عراق) از آن مطلع شده بود. »

رئیس‌جمهوری ترکیه افزود: «ما اجازه نخواهیم داد که سنجار به پایگاهی برای حزب کارگران کردستان تبدیل شود، ما به عملیات نظامی علیه آنها ادامه خواهیم داد. »

ارتش ترکیه می‌گوید که حملات هوایی به‌منظور جلوگیری از «انتقال شبه‌نظامیان و تسلیحات» به درون ترکیه بوده است.

این در حالی است که گروه موسوم به «دیده‌بان حقوق بشر سوریه» (وابسته به معارضان) اعلام کرد که در این حملات هوایی، دست‌کم ۱۸ شبه نظامی یگان‌های مدافع خلق، گروه شبه‌نظامی کردهای سوریه، کشته شده‌اند.

برخی از گزارش ها همچنین حاکی است که پنج پیشمرگ اقلیم خودمختار کردستان عراق هم «به اشتباه» هدف قرار گرفته و کشته شده‌اند.

نیروهای کرد سوریه گفته‌اند که هواپیماهای جنگی ترکیه، مراکز رسانه‌ای، رادیویی و ارتباطاتی را در کنار چند مقر نظامی در شمال شرق سوریه هدف قرار داده‌اند.

دولت عراق ضمن محکوم کردن حمله هوایی ترکیه به شمال این کشور، اعلام کرده است که ترکیه «حاکمیت ملی» عراق را نقض کرده است.
منبع: تسنیم

۱۳۹۶/۲/۶

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: