نسخه چاپی

الجبیر: با مسكو درباره سوریه هماهنگ می شویم

وزیر خارجه عربستان سعودی طی كنفرانس خبری مشترك با همتای روسش، تاكید كرد كه ریاض مواضع خود در قبال سوریه را با مسكو هماهنگ می‌كند.

به گزارش نما، «عادل الجبیر» وزیر امورخارجه عربستان سعودی پس از دیدار با «سرگئی لاوروف» همتای روسی اش، در یک کنفرانس خبری مشترک با او حضور یافت.

وی در این کنفرانس خبری که از شبکه العربیه پخش شد، گفت: عربستان سعودی و روسیه تلاش می‌کنند تا به روابط دوجانبه تحکیم بخشند به ویژه که مواضع روسیه و عربستان درباره برخی قضایای سیاسی مشترک است. به همین دلیل نیز درباره همکاری میان دو کشور برای مقابله با افراطی‌گری و تروریسم گفت‌‌وگو کردیم. عربستان و روسیه هر دو اصول مشترکی دارند که مهمترین آنها، احترام به حاکمیت کشورهاست.

جبیر افزود که در دیدار با لاوروف با او درباره خاورمیانه رایزنی کرده و درباره بحران جاری سوریه و شیوه‌های ایجاد یک راهکار سیاسی برای آن گفت وگو کرده است. ریاض درباره بحران سوریه، با مسکو هماهنگ می‌شود.

وزیر خارجه عربستان سعودی سپس به مسئله یمن اشاره و تاکید کرد که در این دیدار با همتای روسش درباره یمن و حل بحران این کشور بر اساس قطعنامه شورای امنیت گفت‌وگو کرده است.

وی افزود: ما از تلاش‌های فرستاده سازمان ملل به یمن حمایت می‌کنیم و از همکاری با روسیه برای حل این بحران استقبال می‌کنیم.
منبع: فارس

۱۳۹۶/۲/۶

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: