نسخه چاپی

واكنش كریم باقری به اعتصاب بازیكنان

مربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: بازیكنان خودشان تصمیم گرفتند امروز تمرین نكنند و انشاءالله در یكی دو روز آینده مشكل‌شان حل خواهد شد.

به گزارش نما، پرسپولیس این فصل با شایستگی قهرمان لیگ برتر شد اما با وجود اختلاف امتیازی که با تیم‌های رقیب خود داشت، نتوانست در لیگ قهرمانان آسیا آن طور که باید نتیجه بگیرد و در حال حاضر برای صعود باید منتظر نتیجه دیدار الریان و الهلال باشد. در این شرایط نیز بازیکنان این تصمیم به اعتصاب گرفتند که این موضوع در نوع خودش عجیب است.

کریم باقری مربی پرسپولیس به سؤالات پاسخ داد.

پرسپولیس نتوانست الهلال را ببرد فکر می‌کنید دلیلش چه بود؟
دلیل خاصی نداشت، بازیکنان ما در این بازی نهایت تلاش خود را برای شکست الهلال انجام دادند و همانطور که دیدید موقعیت‌های خیلی خوبی هم در این بازی نصیب ما شد که با بی‌دقتی از دست دادیم اما این را هم در نظر بگیرید الهلال تیم بسیار قوی است و ما در غیاب 2 بازیکن خیلی خوب‌مان در این بازی با وجود برتری نتوانستیم برنده شویم.

با این شرایط فکر می‌کنید بتوانید از گروه‌تان صعود کنید یا نه؟
شرایط کمی سخت شده اما خیلی امیدواریم، کاری هم به این نداریم که بازی دیگر چه اتفاقی می‌افتد باید تلاش کنیم مقابل الوحده که حریف آسانی نیست،‌ پیروز شویم. مسلما الوحده هم شانس صعود دارد و به همین خاطر باید تمام تمرکزمان را روی این بازی قرار دهیم تا برنده از میدان بیرون بیاییم.

پرسپولیس می‌دانست در بازی آخر ممکن است الهلال و الریان با یکدیگر تبانی کند آیا بهتر نبود در عمان تهاجمی‌تر بازی می‌کردید؟
ما مقابل الهلال به هیچ وجه محتاط نبودیم، 4 موقعیت صددرصد گلزنی داشتیم که استفاده نکردیم ضمن اینکه دو مهره خیلی خوبمان را در اختیار نداشتیم و با این حال یک موقعیت گل هم به حریف ندادیم. در کار دفاعی عالی بودیم اما در استفاده‌ از موقعیت‌ها ناموفق عمل کردیم.

ذهنیتی که بین اهالی فوتبال مبنی بر اینکه الهلال و الریان در بازی آخر تبانی خواهند کرد وجود دارد، تفکر درستی است؟
نه من چنین اعتقادی ندارم. الهلال حریف به مراتب قدرتری از الریان است و احتمال اینکه این تیم را شکست دهد خیلی زیاد است، آنها خوب می‌دانند اگر قرار باشد در گروه دوم شوند، در بازی حذفی حریف به مراتب سخت‌تری خواهند داشت، از این رو با تمام قدرت مقابل الریان حاضر می‌شوند.

چرا پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا آن طور که باید خوب نتیجه نگرفت و در حال حاضر سرنوشت برای صعود از گروه در دست خودش نیست.
ما در لیگ خیلی خوب ظاهر شدیم و نتایج‌مان این را به خوبی نشان می‌دهد اما بازی‌های داخلی با آسیایی تفاوت بسیاری دارد. در لیگ قهرمانان آسیا بازیکنان بین‌المللی هستند که نتیجه بازی را در یک دقیقه عوض می‌کنند. در گروه سختی قرار داشتیم و شاید یکی از اصلی‌ترین دلایلی که نتوانستیم موفق شویم به خاطر کمبودهایمان بود.

گروه پرسپولیس در مقایسه با گروه‌های دیگر تیم‌های ایرانی واقعا سخت‌تر بود؟
من کاری به گروه‌های دیگر ندارم، ما تمام تلاش خودمان را در 5 بازی انجام دادیم و با وجود اینکه از حریفان خود برتر ظاهر شدیم اما در نتیجه‌گیری موفق نبودیم، این موضوع دلایل زیادی می‌تواند داشته باشد.

شما هم قبول دارید که پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا چوب نیمکت ضعیف خود را خورد؟
به هر حال اگر ما بازیکنان خارجی خوبی در اختیار داشتیم شرایط خیلی فرق می‌کرد. خودتان دیدید حریفان ما نفرات خارجی خیلی خوبی در اختیار داشتند که نقش عمده‌ای را در نتیجه‌گیری تیمشان داشتند. تیم‌های ایرانی به خاطر مشکلات مالی که دارند نمی‌توانند مانند تیم‌های عربی بازیکنان خارجی گران‌قیمت جذب کنند و به اندازه بضاعت خود بازیکن می‌گیرند.

قبول دارید امسال پرسپولیس بدترین بازیکنان خارجی ممکن را جذب کرد؟
متاسفانه اشتباهاتی در جذب بازیکنان خارجی صورت گرفت که به هر حال تمام شد و رفت. باید از این به بعد در خریدهای خارجی‌مان دقت بیشتری به خرج دهیم، چه بسا اگر ما بازیکنان خارجی خوبی داشتیم الان شرایط‌مان در گروه خیلی بهتر بود.

بهتر نبود پرسپولیس برای لیگ قهرمانان آسیا نفراتی چون ساسان انصاری، امید عالیشاه و احمد نوراللهی را حفظ می‌کرد؟
نفراتی که اسم بردید به هر دلیلی که بود از تیم جدا شدند و رفتند، آنچه مشخص است ما باید با همین داشته‌های خودمان ادامه دهیم.

از بحث لیگ قهرمانان آسیا خارج شویم، در مورد قهرمانی تیم‌تان در لیگ صحبت کنید.
این قهرمانی خیلی شیرین و دلچسب بود، امسال با شایستگی فراوان و با اختلاف توانستیم 4 هفته قبل از اتمام فصل قهرمان شویم و این ارزش بسیاری دارد. این قهرمانی حاصل تلاش کل مجموعه پرسپولیس بود. از تدارکات گرفته تا کادرفنی، همچنین هواداران که خیلی ما را مورد لطف خود قرار دادند. امیدوارم این قهرمانی جواب خوبی به محبت هواداران باشد و بتوانیم در سال‌های بعد هم آن را تکرار کنیم.

همین تیم شایسته‌ای که صحبت می‌کنید پتانسیل آن را نداشت که در آسیا هم موفق باشد؟
تاکید می‌کنم رقابت‌های آسیایی با داخلی خیلی تفاوت دارد، لازم بود که ما برای بازی‌های آسیایی چند بازیکن خارجی خوب جذب کنیم که به هر حال کمبود بازیکنان اینچنینی در تیم‌مان در این بازی‌ها به چشم آمد. با این حال با همین داشته‌ها عملکرد خوبی در لیگ قهرمانان آسیا داشتیم. شاید بدشانس بودیم که در بعضی از بازی‌ها پیروز نشدیم، حالا اسمش را می‌شود بدشانسی یا بی‌دقتی گذاشت که پیروز نشدیم، اما بهتر است الان به این فکر کنیم که با شکست الوحده راهی مرحله بعد شویم.

بازیکنان پرسپولیس در روزهایی که تیم شان شرایط حساسی در لیگ قهرمانان آسیا دارد تصمیم به اعتصاب گرفتند، این اقدام درستی بود؟
بازیکنان ما دنبال حق و حقوق خود هستند، آنها امروز تصمیم گرفتند تمرین نکنند و برای روشن شدن وضعیت مالی خود به باشگاه بروند. انشاءالله که باشگاه در یکی دو روز آینده این مشکلات را حل می‌کند و بازیکنان روی بازی‌های باقی‌مانده تمرکز خواهند کرد. مشکلات مالی همیشه در پرسپولیس و باشگاه‌های دیگر بوده و هست و حتی خواهد بود و امیدوارم هرچه زودتر حل و فصل شود.

سابقه نداشت بازیکنان پرسپولیس با وجود دریافت 70 درصد قرارداد خود دست به اعتصاب بزنند؟
آنچه که شما می‌گویید اعتصاب نبوده است، به هر حال بازیکنان ما بخشی از مطالبات خود را از پارسال و امسال دریافت نکرده‌اند و به همین خاطر به باشگاه رفتند تا وضعیت‌شان مشخص شود.

اقدام بازیکنان باعث دلخوری برانکو و دیگر مربیان نشد؟
نه هیچ کس دلخور نیست، بازیکنان خودشان چنین تصمیمی گرفتند و انشاءالله در یکی دو روز آینده مشکل‌شان حل خواهد شد.

فکر می‌کنید پرسپولیس برای تکرار قهرمانی و عملکرد بهتر آسیا نیاز به تقویت شدن دارد یا تمدید قرارداد همین نفرات کفایت می‌کند؟
مسلما تیم نیاز به تقویت دارد و باید برای موفقیت‌های بین‌المللی چند بازیکن خوب خارجی به خدمت بگیریم. نفراتی که سطح‌شان بالاتر از بازیکنان فعلی ما باشد. در غیر این صورت جذب بازیکن خارجی پول دور ریختن است. انشاء‌الله برای فصل بعد برای جذب بازیکن خارجی دقت بیشتری کرده و بتوانیم نفراتی جذب کنیم که واقعا به تیم کمک کنند.

خرید گادوین منشا در راستای همین قضیه بوده است؟
من اسمی از بازیکنی نمی‌برم اما تاکید می‌کنم که باید بازیکنی بگیریم که با کیفیت باشد.

برای جذب بازیکنان فصل آینده تیم‌تان نفراتی را مدنظر دارید یا اینکه قرار است بعد از پایان لیگ به این موضوع بپردازید.
مسلما ما اقداماتی در این زمینه کرده‌ایم و به نتایج خوبی هم رسیده‌ایم و با مساعدت باشگاه برای جذب آنها اقدام خواهد شد.
منبع: تسنیم

۱۳۹۶/۲/۶

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...