نسخه چاپی

واكنش كره جنوبی به باج خواهی یك میلیاردی ترامپ

اظهارات اخیر دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریكا صدای اعتراض بسیاری از مردم كره جنوبی را بلند كرده است مردمی كه خواستار جلوگیری از استقرار سامانۀ موشكی ثاد در خاك كشورشان شده اند.

به گزارش نما به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، آمریکا درپی مستقر کردن سامانۀ موشکی ثاد در خاک کره جنوبی برای مقابله با تهدیدهای کره شمالی است ولی مسکو و پکن معتقدند که استقرار چنین سامانه ای امنیت ملی روسیه و چین را به خطر می اندازد و وضعیت ناآرام شبه جزیره کره را بدتر می کند.
یون کوان سوک سخنگوی "مون چِه این" نامزد نام آشنای انتخابات ریاست جمهوری آتی کره جنوبی نیز امروز خواستار تعویق استقرار سامانۀ موشکی آمریکایی ثاد در خاک کشورش شد.
سوک در مصاحبه با رویترز گفت : دولت کره جنوبی باید فوراً استقرار سامانۀ موشکی ثاد را به تعویق بیندازد، و باید منتظر دستور دولت آتی باشد.
ترامپ به تازگی در اظهاراتی گفته است کره جنوبی در ازای استقرار سامانۀ موشکی ثاد در خاک خود باید مبلغی تا حدود یک میلیارد دلار به آمریکا بپردازد.
سوک در کنفرانسی خبری گفت : مساله استقرار سامانۀ موشکی ثاد باید فوراً و کلاً به دولت آتی واگذار شود زیرا ما دیگر نمی توانیم مسئولیت تصمیمات نسنجیده دولت کنونی را به عهده بگیریم.
ثبت: ۱۳۹۶/۲/۸

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: