نسخه چاپی

مقتدایی در گفتگو با نما:

دولت در زمینه اقتصاد فقط شعار می‌دهد/ دولت آمار را دستكاری كرد

عکس خبري -دولت در زمينه اقتصاد فقط شعار مي‌دهد/ دولت آمار را دستکاري کرد

نماینده ادوار مجلس گفت: دولت در برخی از مواقع استاندارد های آمارها را تغییر داده است و این روند باعث شده تا بر بی خبری بیشتر دولت از وضعیت كنونی مردم دامن بزند.

عباس مقتدایی، نماینده ادوار مجلس در گفتگو با نما، در واکنش به بی توجهی دولت به مشکلات اقتصاد کشور، گفت: در سال های گذشته دولت بخشی از اقداماتی که در زمینه اقتصاد انجام داده در فضایی برنامه ریزی شده که عملا با مطالبات مردم هم خوانی دقیق ندارد و این امر نشانگر این است که دولت کمتر شناخت عمیقی از بدنه عمومی جامعه و مطالبات دقیق مردم دارد.
مقتدایی با تأکید بر این مطلب که دولت مطالبات اصناف را در بهبود وضعیت اقتصادی نادیده گرفت، ادامه داد: دولت به دلیل معدود اقداماتی که در جهت بهبود وضعیت اقتصادی انجام داده این ذهنیت را در کلیت جامعه ایجاد می کند که به دنبال حل مشکلات مردم نبوده نیست.
نماینده سابق اصفهان در خانه ملت تصریح کرد: شعارهای کلی و حرفهای کلیشه ای دولت برای مردم این ذهنیت را پدید آروده است که دولت شعار درمانی نه درمان زیر بنایی و واقعی از مشکلات اقتصادی را در دستور کار خود قرار داده است.
مقتدایی خاطرنشان کرد: گروههای فعال و پرانرژی باید به سرعت ریز مطالبات قشرهای مختلف مردم اعم اصناف، گروهها، جریان ها و روندهای مختلف اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی وسیاسی مردم را کشف و دسته بندی کرده و آنها را به برنامه های عملیاتی و اقدام اجرایی تبدیل کنند تا در یک بازده زمانی این سوء ذهنیت ها برای عموم مردم در اقشار و گروههای مختلف از بین برود.
وی افزود: متاسفانه دولت فعلی حتی پایگاههای حمایتی خود را که در سالهای اولیه در میان مردم داشته از دست داده و این موضوع نه تنها برای دولت زیان آور است بلکه به کلیت نظام آسیب وارد می سازد.
مقتدایی یادآور شد: در یک تحلیل مختصر و کوتاه می توان بیان کرد که دولت یازدهم نتوانست برای ادامه روی کار ماندن به خود کمک کند حتی توانایی این را نداشت اقتصاد نظام اسلامی را نیز تقویت بخشد.
نماینده سابق مجلس به آمارهایی که دولت در برنامه ها بیان می کند اشاره کرد و اظهار داشت: آمارهای دولت چون با رویکردهای خاص مورد تحلیل قرار می گیرد و منتشر می شود باعث شده تا مردم این آمارها را باور نداشته باشند چراکه مردم معتقدند که نوع آمارهای اعلامی از سوی دولت مبنای جدی برای فعالیت نبوده است
وی افزود: به نظر می رسد دولت در برخی از زمان ها به آمار سازی ها با رویکردهای مورد نیاز خود روی آورده است.
مقتدایی بیان داشت: دولت در برخی از مواقع استاندارد های آمارها را تغییر داده است و این روند باعث شده تا بر بی خبری بیشتر دولت از وضعیت کنونی مردم دامن بزند.
نماینده سابق اصفهان در خاتمه گفت: دولت یازدهم با رفتار های نابجا در بهبود وضعیت اقتصادی باعث شد تا پشتوانه مردمی خود را از دست بدهد از این رو دولت باید به کم کاری و سوء مدیریت و ناتوایی خود در امر اقتصاد اذعان کند.

۱۳۹۶/۲/۱۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...