نسخه چاپی

مرعشی: كاری كه با مصدق كردیم را با روحانی نكنیم

به گزارش نما - ایسنا نوشت: رییس ستاد انتخاباتی اسحاق جهانگیری با اشاره به عدد و ارقام بودجه اعلام کرد: اگر کسی ادعا می‌کند که یارانه را افزایش می‌دهد باید بگوید از کجا می‌خواهد بیاورد.

حسین مرعشی در مراسم افتتاح ستاد حزب کارگزاران در لرستان اظهار کرد: ما در میانه یک راه هستیم و نباید از میانه این راه برگردیم. نگاه کنیم تا الان چگونه به این راه آمده‌ایم و به کجا و چه منزلی باید برسیم.

مرعشی اضافه کرد: در چهار سال گذشته رئیس جمهوری انتخاب کردیم که یک بلای بزرگ را از سر ایران رفع کرد. بعد از انقلاب سه بحران خارجی داشتیم؛ بحران گرونگان‌گیری سفارت آمریکا که در این بحران فقط آمریکا طرف ما بود و تحریم‌هایی علیه کشورمان به مرحله اجرا گذاشت اما اروپا با آمریکا همکاری نکرد و پرونده ما به سازمان ملل نرفت و بالاخره حضرت امام(ره) صلاح دانستند که مسئله حل شود و موضوع را به مجلس با ریاست آیت‌الله هاشمی رفسنجانی سپردند که تدبیر کرد و مسئله گرونگان‌گیری حل شد.
وی یادآور شد: همه کشورهایی که در ذیل فصل هفتم پرونده‌هایشان به شورای امنیت رفته، نظام سیاسی آنها ساقط شده و تا الان در تاریخ سازمان ملل هیچ کشوری به استثنای ایران نتوانسته پرونده‌اش را از شورای امنیت دربیاورد و نظام سیاسی‌اش را حفظ کند.
مرعشی اضافه کرد: این موفقیت حاصل چند مطلب مهم ازجمله صلابت، ایستادگی و تدابیر رهبری، قدرت نیروهای مسلح، مقاومت ملت و حضور موفق ما در سیاست‌های منطقه است. این چهار ابزار قبل از آقای روحانی هم بود ولی مسئله هر روز پیچیده‌تر می‌شد و یک رئیس جمهور باتدبیر آمد، همت کرد و کشور را نجات داد اما یک مشت آدم ناسپاس آن را متهم به سازش‌کاری می‌کنند.

رئیس شورای ستاد انتخابات اصلاح‌طلبان تصریح کرد: این چه سازش‌کاری است که توانستیم سازمان ملل را در قطعنامه برجام وادار کنیم که غنی‌سازی اورانیوم را در ایران بپذیرد و علاوه بر چندین امتیاز مهم در برجام، پنج قطعنامه قبلی علیه ایران را لغو کند؟!
وی با اشاره به تلاش‌های مصدق برای نهضت ملی شدن نفت و ناسپاسی برخی که منجر شد وی تا آخر عمرش در خانه بماند، اضافه کرد: این کار را با روحانی نکنیم، هشدار می‌دهم و قاطع می‌گویم خداوند ناظر و شاهد است که آقای روحانی با جمع‌بندی که در بحث برجام داشت و قطعنامه‌ها را لغو کرد، شایسته است. امروز یک رئیس جمهوری در آمریکا آمده که همه مسایل ازجمله بحث گرمای زمین و محیط زیست را زیرپا گذاشته و مخالف نظر کارشناسی کشورهای مختلف در این زمینه بوده و این آقا با جسارت می‌گوید بقیه کشورها بی‌خود می‌گویند و دنیا را بهم ریخته است اما در بحث برجام اعتقاد دارد بدترین توافق آمریکاست ولی نمی‌تواند آن را لغو کند، چون دکتر روحانی آن را به قطعنامه‌ای در سازمان ملل تبدیل کرده است.
مرعشی گفت: امروز اگر آمریکا برای لغو برجام پیشنهاد بدهد، نه‌تنها چین و روسیه وتو می‌کنند بلکه انگلیس و فرانسه هم وتو خواهند کرد.

رئیس شورای ستاد انتخابات اصلاح‌طلبان اظهار کرد: در چنین منطقه پرخطری باید مسیرمان را تکمیل کنیم و هنوز ممکن است برگشت‌پذیر باشد و خدایی نکرده اگر ترامپ بخواهد دست به بازی‌های خطرناک بزند، ما باید کاملا هوشیار و مواظب باشیم و کسی را مامور اداره کشور کنیم که به رهبری، نظام و مردم کمک کند. بنده خودم در برخی امور انتقادهایی دارم ولی رأیی که به روحانی می‌دهم رأی به خودم، امنیت و کشورم است. روحانی در مقابل مردم و کشور مسئولیت دارد و باید کارش را تمام کند.
وی در ادامه به بحث اقتصادی اشاره کرد و گفت: نفت اساس اقتصاد ایران است. در دوران تحریم ۱.۵ میلیون بشکه نفت را در تولید و صادرات از دست دادیم و آقای روحانی با اقداماتی بسیار خوب و با کمک زنگنه وزیر نفت در فرصتی کوتاه هم تولید ۱.۵ میلیون بشکه را بالا برد و به ۴.۵ میلیون بشکه قبل از تحریم رساند و هم بازار را پس گرفت.

مرعشی افزود: در بقیه بخش‌های اقتصاد اینکه دوستان دائم شعار می‌دهند سفره مردم چه شد؟ در سال آخر دولت قبل سفره مردم ۴۴ درصد تورم داشت که الان به هشت درصد رسیده است. قدم دیگر نیز برای گندم داخلی بود که هر کیلو حدود ۱۳۰۰ تومان از کشاورز خریداری می‌شد و کیلویی ۶۰۰ تومان به نانوایی‌ها می‌رسید و ۱۰ هزار میلیارد تومان مابه‌التفاوت این کار بود، اگر این‌ها سر سفره مردم نیست پس سر سفره آمریکایی‌هاست یا به قول آقای قالیباف ۹۶ درصد است؟!
مرعشی با تأکید بر اتحاد اصلاح‌طلبان، افزود: وقت جدل و کشمکش نیست، وقت بوسیدن دست فرد فرد رای‌دهندگان برای آینده ایران است و باید باهم باشیم و مسیر را با صلابت به جلو ببریم وتحت تاثیر شعارهای بی‌محتوا هم قرار نگیریم.

سخنگوی و عضو حزب کارگزاران با بیان اینکه چند روزی است که به آقایان جهانگیری و روحانی می‌گویم چرا شما مثل برخی از کاندیداها قول نمی‌دهید، اضافه کرد: ایشان می‌گویند چطور قول بدهیم وقتی می‌دانیم شرایط چگونه است.
وی یادآور شد: امسال بودجه کل کشور ۳۰۰ هزار میلیارد تومان است که یک‌سوم آن از مالیات مردم است و ۱۰۰ هزار میلیارد تومان هم تقریبا پول نفت است و ما ۱۰۰ هزار میلیارد تومان کسری داریم که اوراق با سود ۲۱ و ۲۲ درصد به مردم می‌فروشیم تا بتوانیم حقوق بدهیم، حالا اگر کسی ادعا می‌کند که یارانه را افزایش می‌دهد باید بگوید از کجا می‌خواهد بیاورد.

۱۳۹۶/۲/۱۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: