نسخه چاپی

دیدار ظریف با رئیس مجلس ملی پاكستان

وزیر خارجه در ادامه دیدارها با مقامات پاكستان با رئیس مجلس ملی این كشور دیدار و گفت‌وگو كرد.

به گزارش نما به نقل از فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که صبح امروز (چهارشنبه‌) به منظور پیگیری جدی حادثه تروریستی اخیر در میرجاوه و در رأس یک هیأت بلندپایه سیاسی، نظامی، انتظامی و امنیتی به اسلام‌آباد سفر کرد،‌ در ادامه دیدارها با مقامات این کشور با سردار «ایاز صادق» رئیس مجلس ملی پاکستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران و هیأت همراه پیش از این با وزیر کشور پاکستان دیدار و گفت‌وگو کرده بودند. وزیر خارجه ایران در این دیدار بر لزوم حل مشکلات مرزی و مبارزه قوی با تروریست‌ها و تعقیب، دستگیری و مجازات گروه‌های تروریستی به ویژه عوامل جنایت میرجاوه تاکید کرد.

ظریف همچنین قرار است با نواز شریف نخست‌وزیر پاکستان و ژنرال «قمر جاوید باجوا» فرمانده ارتش دیدار کند.

در پی حادثه تروریستی روز چهارشنبه ششم اردیبهشت در مرز میرجاوه 9 نفر از مرزبانان کشورمان به شهادت رسیدند.

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه کشورمان روز دوشنبه 11 اردیبهشت در نشست خبری خود با اشاره به حادثه اخیر در میرجاوه،‌عنوان کرد: این پرونده را به صورت گسترده و مفتوح در وزارت خارجه و سایر نهادها داریم و موضوع را با جدیت تمام دنبال خواهیم کرد و هر اقدامی لازم باشد برای احقاق حق شهدای خودمان در این راستا انجام می‌دهیم.

وی گفته بود که طی روزهای آینده اقدامات رسمی دیپلماتیک را در سطوح بالاتر خواهیم داشت و اجازه نخواهیم داد مرزهای ما به جولانگاه تروریست‌ها تبدیل شود.

در پی این اقدام تروریستی نیز سفیر پاکستان در تهران توسط مدیرکل آسیای غربی به وزارت خارجه فراخوانده شد و مراتب اعتراض ایران در این خصوص به وی ابلاغ شد.

۱۳۹۶/۲/۱۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: