نسخه چاپی

آغاز دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه

مردم فرانسه در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری این كشور برای تعیین جانشین «فرانسوا اولاند» به پای صندوق‌های رای رفتند.

به گزارش نما، خبرگزاری دانشجو به نقل از رویترز، دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه از ساعات اولیه صبح امروز در سراسر این کشور آغاز شد.

تصاویر مخابره شده از سوی خبرگزاری‌ها، حاکی از ازدحام شهروندان فرانسوی در شعب اخذ رای است. رای امروز آنها جانشین "فرانسوا اولاند" را مشخص خواهد کرد.

بسیاری از کارشناسان سیاسی، با توجه به مسائلی چون بحران مهاجرت، تشدید تروریسم و افزایش تمایلات ملی‌گرایانه در بین شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای خروج از این اتحادیه، انتخابات ریاست جمهوری امسال فرانسه را مهمترین انتخابات این کشور طی دهه‌های اخیر می‌دانند.

در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه، از بین "امانوئل مکرون" نامزد مستقل و "مارین لوپن" نامزد راستگرا و رهبر جبهه ملی فرانسه که از میان 11 نامزد دور قبل به این مرحله راه یافتند، یک نفر به عنوان مستاجر جدید الیزه انتخاب خواهد شد.

مکرون 39 ساله و لوپن 54 ساله نماینده دو تفکر کاملا متضاد در انتخابات ریاست جمهوری امسال فرانسه هستند. مکرون خواستار تقویت اتحادیه اروپاست اما لوپن در تبلیغات انتخاباتی خود خواستار جلوگیری از مهاجرت به فرانسه و جدایی این کشور از اتحادیه اروپا شده است.

طبق آخرین نظرسنجی انتخاباتی انجام شده، احتمال پیروزی مکرون در برابر لوپن 63 به 37 است.

۱۳۹۶/۲/۱۷

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...