نسخه چاپی

كاهش ۷.۵ درصدی سرقت مسلحانه در سال ۹۵

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی نیروی انتظامی از كاهش جرایم جنایی خبر داد و گفت : هیچ یك از پرونده هایی كه هنوز عامل و یا عاملان آن دستگیر نشده اند، بایگانی نمی شوند بلكه پرونده های معوقه تحت پیگیری زبده ترین كارآگاهان قرار می گیرد.

به گزارش نما به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده ، افزود: وقوع جرایم جنایی در سال 95 نسبت به مدت مشابه سال قبل، بیش از 5 درصد کاهش داشته است، همچنین کشف جرایم جنایی در سراسر کشور در سال گذشته نسبت به مدت مشابه در سال 94، حدود 7 دهم درصد افزایش داشته است.
معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی ناجا، از کاهش 7/5 درصدی سرقت مسلحانه در سال 95 نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت : در سال گذشته بیشتر سرقت های مسلحانه به صورت باندی از سوی سارقان صورت گرفته است و سرقت های مسلحانه در جرایم خرد نظیر سرقت موبایل، طلا، ساعت و وجوه نقد همراه نیز به شیوه و شگردهایی چون تحت پوشش مامور و مسافر کش انجام شده است.
سرهنگ حاجی زاده با بیان اینکه مبارزه با جرایم خشن به عنوان اولویت مهم در ناجا مطرح است، گفت: پیگیری پرونده سرقت های مسلحانه و جرایم جنایی، تکمیل بانک اطلاعاتی افراد گمشده از دیگر اولویت های پلیس مبارزه با جرایم جنایی آگاهی ناجا در سال جدید است.
وی با بیان اینکه 25 درصد از کشفیات در سال 95 مربوط به پرونده های معوقه پلیس آگاهی می باشد، افزود: هیچ یک از پرونده هایی که هنوز عامل و یا عاملان آن دستگیر نشده اند، بایگانی نمی شود، بلکه همچنان مفتوح و پیگیری می شود، به طوری که پرونده های معوقه تحت پیگیری زبده ترین کارآگاهان قرار می گیرد.
معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی ناجا ادامه داد: برای کشف پرونده ها در این حوزه توانسته ایم از توان تجربی و علمی کارآگاهان بازنشسته نیروی انتظامی در تهران و سایر استان ها استفاده کنیم که خوشبختانه در این زمینه موفقیت های خوبی کسب شده است.
وی همراهی و مشارکت مردم را زمینه ساز استقرار امنیت پایدار در جامعه دانست و افزود: کشف پرونده هایی همانند قتل دسته جمعی در فهرج کرمان، قتل مسلحانه در سیستان و بلوچستان، قتل 6 نفر در اراک، دستگیری باند سارقان سوپرمارکت ها در تهران، سرقت مسلحانه خودروی یکی از بانک ها در تهران و قتل چهار نفر در خرم آباد از جمله عملکردهای مهم مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی ناجا در سال گذشته است.
کارآگاه حاجی زاده با اشاره به شعارسال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال، تحقق آن را یکی از اهداف مهم پلیس عنوان کرد و گفت: کاهش وقوعات در جرایم جنایی و افزایش کشفیات، سبب احساس امنیت در جامعه می شود که این امر انگیزه مردم را در اشتغال و کارآفرینی ایجاد می کند.
وی لازمه تولید و اشتغال را داشتن محیطی امن دانست و افزود: هدف ما و همه همکارانمان در سراسر کشور ارتقاء امنیت جامعه است که امیدواریم بهتر از قبل بتوانیم به این مهم بپردازیم.
معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی ناجا با اشاره به پخش برنامه آموزشی ردپای حادثه که از سوی معاونت مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی ناجا و کارشناسان مربوطه از آنتن رادیو ایران عصر هر جمعه ساعت 20 به مدت 50 دقیقه پخش می شود، گفت: این مستند رادیویی_پلیسی با موضوعات مختلفی همچون قتل،کلاهبرداری،سرقت و دیگر مسائل اجتماعی در این برنامه مطرح می شود تا از این طریق از وقوع جرایم مشابه در آینده جلوگیری شود.

۱۳۹۶/۲/۱۷

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...