نسخه چاپی

اعلام آمار نهایی انتخاب‌رشته‌كنندگان آزمون دكتری

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش كشور با اشاره به انتخاب رشته بیش از 145 هزار داوطلب مجاز به انتخاب رشته در آزمون دكتری 96 گفت: نتیجه نهایی این آزمون در نیمه اول شهریورماه اعلام خواهد شد.

به گزارش نما, دکتر حسین توکلی در گفت‌وگو با ایسنا با اعلام این مطلب اظهار کرد: از تعداد 199 هزار و 303 داوطلب مجاز به انتخاب رشته تعداد 145 هزار و 787 داوطلب یا به عبارت دیگر 73.15 درصد داوطلبان مجاز به انتخاب رشته با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org نسبت به انتخاب کدرشته‌محل‌های تحصیلی مورد علاقه خود از محل کدرشته‌محل‌های مذکور به ترتیب اولویت علاقه اقدام کردند.

وی در ادامه تصریح کرد: اسامی معرفی‌شدگان دارای حد نصاب آزمون دکتری 96 به منظور شرکت در مرحله دوم (مصاحبه، بررسی سوابق علمی و سایر موارد) همراه برنامه زمانی مراجعه به دانشگاه‌های مجری هفته اول خردادماه 96 از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می‌شود.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در پایان با تاکید بر اینکه نتیجه نهایی آزمون دکتری 96 در دهه اول شهریورماه اعلام می‌شود، گفت: تعداد 14 هزار و 599 نفر در آزمون دکتری 96 دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی به جز دانشگاه آزاد اسلامی پذیرفته خواهند شد.

به گزارش ایسنا، آزمون دکتری 96 دانشگاه‌ها، موسسات آموزش عالی و دانشگاه آزاد اسلامی ششم اسفندماه 95 برگزار شد.

۱۳۹۶/۲/۱۸

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...