نسخه چاپی

هشدار رحمانی‌فضلی به وزیر كشور پاكستان

وزیر كشور گفت: حادثه مرزی درمیرجاوه و شهادت مرزبانان ایرانی با توجه به روابط دوستانه ایران و پاكستان خلاف انتظار رابطه بین دو كشور است.

به گزارش نما به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور در گفت‌وگوی تلفنی با نثارعلی‌خان همتای پاکستانی خود گفت: حادثه مرزی درمیرجاوه و شهادت مرزبانان ایرانی با توجه به روابط دوستانه ایران و پاکستان خلاف انتظار رابطه بین دو کشور است.

وی ادامه داد: ما آمادگی داریم کمیته ویژه امنیتی و کمیته مرزی دو کشور طی نشست‌های کارشناسی تشکیل و به صورت اجرایی درآید.

وزیر کشور همچنین خواستار توسعه تعاملات اقتصادی و همکاری بازرگانی مرزی خصوصاً بازارچه ریمدان و گفت‌وگو پیرامون آن شد و خاطر نشان کرد: تعاملات اقتصادی در مناطق مرزی می‌تواند امنیت پایدار در مرز مشترک ایجاد کند. اما حوادثی که در مرز مشترک رخ می‌دهد پایه‌های همکاری اقتصادی، بازرگانی و امنیتی را دچار تزلزل می‌کند.

رحمانی‌فضلی از همتای پاکستانی خود خواستار دستور اقدامات عاجل و بازدارنده در مرزهای مشترک در موضوعات مختلف از جمله جلوگیری از ورود تروریست‌ها و اشرار از مرز پاکستان، جلوگیری از قاچاق مواد مخدر و مقابله با ورود غیر قانونی اتباع افغانستانی از مرز پاکستان شد.

وزیر کشور همچنین ضمن دعوت از وزیر کشور پاکستان برای سفر به تهران گفت: آمادگی داریم اجلاس همکاری در موضوعات امنیتی- اقتصادی و مرزی را هرچه زودتر برگزارکنیم.

نثارعلی خان وزیر کشور پاکستان نیز در این گفت‌وگو ضمن ابراز تاسف از حادثه مرزی میرجاوه گفت: من به شما اطمینان می‌دهم بر اساس دستور نخست‌وزیر در ملاقات اخیر وزیر خارجه ایران علاقه‌مندیم تمام توافقات انجام شده بین دو کشور را به پیش ببریم و اجلاس دوجانبه را جهت پیگیری لیست مورد توافق در زمینه‌های همکاری برگزار کنیم.

وی همچنین تأکید کرد: نخست وزیر پاکستان در دستوری ویژه بنده را موظف به اجرائی کردن توافقات فیمابین کرده است.

۱۳۹۶/۲/۱۸

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...