نسخه چاپی

15 دلار پاداش كارمندان چینی برای هر یك كیلو كاهش وزن

مدیر یك شركت مشاوره‌ سرمایه‌گذاری در شیان‌شهر چین به كارمندان خود برای هر یك كیلوگرم كاهش وزن، 15 دلار پاداش می‌دهد.

به گزارش نما به نقل از فارس، بر اساس طرح پیشنهادی یک مدیر شرکت چینی، قرار است هر کارمندی که یک کیلوگرم وزن کم می‌کند، در ازای آن، پاداش نقدی و غیر نقدی دریافت کند که حداقل آن 15 دلار است.

"وانگ شوئبائو" مدیر یک شرکت مشاوره‌ سرمایه‌گذاری در شیان‌شهر چین است که پیشنهاد این طرح را داده و با اجرایی کردن آن تلاش می‌کند، انگیزه کارمندان را برای کاهش وزن و ارائه کار مفیدتر افزایش دهد.

قرار است، کارمندان این شرکت مشاوره سرمایه‌گذاری، جایزه‌های مختلفی دریافت کنند که بخشی از آن نقدی و بخشی غیر نقدی است؛ بخش نقدی این رقابت‌ها، دریافت 100 یوآن برابر با 15 دلار به ازای هر یک کیلوگرم کاهش وزن است.

تغییر شرایط زندگی، افزایش تعداد افرادی که به شغل کارمندی روی آورده‌اند، پشت میزنشینی و بی‌تحرکی برای ساعات طولانی، همچنین پیروی از رژیم غذایی نامناسب موجب اضافه وزن بسیاری از کارمندان شده است.

مدیر این شرکت برای حفظ سلامتی کارمندانش و بهره‌وری بهتر آنها در شرکت، پاداش نقدی را به عنوان جایزه اصلی در نظر گرفته است.

این برنامه که از ماه مارس اجرایی شده، جایزه‌اش بیش از نیمی از کارمندان را برای خوردن غذای سالم، ورزش کردن و کاهش وزن تشویق کرده است.

به گفته "وانگ" مدیر این شرکت، علاوه بر کارمندان، خود وی نیز از پشت میزنشینی و بی‌تحرکی دچار چاقی و اضافه‌وزن شده و همین سبب شده تا بی‌حوصلگی اجازه کار مفید را ندهد؛ از طریق این رویه جدید علاوه بر دستیابی به سلامتی و افزایش روحیه، همه کارمندان در یک رقابت سالم شرکت می‌کنند.

۱۳۹۶/۳/۱

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...