نسخه چاپی

كاظمی در گفتگو با نما مطرح كرد:

مجلس توان نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا را ندارد

عکس خبري -مجلس توان نظارت بر انتخابات شوراهاي اسلامي شهر و روستا را ندارد

عضو هیئت رئیسه كمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس گفت: مجلس نهاد مناسب برای برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا نیست چرا كه مجلس یك نهاد قانون گذار است و نمی تواند به درستی بر نحوه برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا نظارت كند.

سید حمید رضا کاظمی، عضو هیئت رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس و نماینده مردم پلدختر در خانه ملت در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری نما، در واکنش به نحوه برگزاری انتخابات شوراهای شهر و روستا، گفت: با توجه به اقدام مجلس برای بر عهده گرفتن نظارت بر اجرای انتخابات شوراهای شهر وروستا توسط شورای نگهبان، متاسفانه شورای نگهبان نظارت بر این انتخابات را برعهده نگرفته است.
وی در ادامه با بیان این مطلب که قانون برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا پر از اشکال و ایراد است، افزود: مجلس نهاد مناسب برای برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا نیست چرا که مجلس یک نهاد قانون گذار است و نمی تواند به درستی بر نحوه برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا نظارت کند.
عضو هیئت رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس ادامه داد: نظارت بر شوراهای شهر و روستا نیاز به کار مستمر دارد تا در طول سال نحوه اداره شوراها را رصد کرده و قبل از ثبت نام نیز مدارک نامزدها را بدرستی رسیدگی و صلاحیت های نامزدهای انتخاباتی شوراهای شهر و روستا را بررسی کند چراکه شوراهای اسلامی شهر و روستا افراد پاک دست را می خواهد.
کاظمی ادامه داد: متاسفانه در بحث صلاحیت ها مجلس نتوانسته نقش خود را بخوبی ایفا کند چراکه در صلاحیت نامزدهای انتخاباتی شوراهای اسلامی شهر و روستا رسیدگی مناسبی صورت نگرفته است.
وی گفت: نمایندگان خانه ملت از اینکه نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از مجلس گرفته شود و به جایگاه دیگر سپرده شود تا این نهاد بر اساس قانون تمامی مراحل بررسی صلاحیت ها و نظارت بر نحوه انتخابات شهر و روستا را رصد و پیگیری کند استقبال می کنند.
عضو هیئت رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس در ادامه با تأکید بر این که هر فردی که می خواهد نامزد شوراهای شهر و روستا شود باید از افراد بومی آن شهر باشد، گفت: در حال حاضر تفکیک رای دهندگان به بومی و غیر بومی برای مجلس بسیار سخت است.
عضو شورای مرکزی فراکسیون ولایت در خانه ملت در خاتمه با تأکید بر این که قانون شوراها نیاز به اصلاحات ساختاری دارد، تصریح کرد: اعضای کمیسیون شوراها و امور داخلی و جمعی از نمایندگان با آقای لاریجانی رئیس مجلس صحبت کرده اند تا قانون شوراهای اسلامی شهر و روستا در این دوره اصلاح شود.

۱۳۹۶/۳/۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...