نسخه چاپی

رییس شورای روابط خارجی اروپا به اظهارات ترامپ علیه ایران واكنش نشان داد

به گزارش نما - ایسنا نوشت: رییس شورای روابط خارجی اروپا با اشاره به اظهارات ضد ایرانی اخیر رییس‌جمهور آمریکا علیه کشورمان گفت: اروپایی‌ها خواهان تعامل با ایران هستند.

کارل بیلدت، رییس شورای روابط خارجی اروپا و وزیر امور خارجه پیشین سوئد با انتشار پیامی در صفحه توییتر خود به اظهارات ضد ایرانی رییس‌جمهور آمریکا علیه ایران در جریان سفرش به عربستان واکنش نشان داد.

وی در پیام خود نوشت: ایران به گسترش روابط با جهان رای داد، اما ترامپ خواهان منزوی کردن ایران در جهان است. اروپایی‌ها بیش‌تر خواهان روابط با ایران هستند.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در سخنرانی در نشست سران کشورهای اسلامی در عربستان سعودی به تکرار ادعاهای خصمانه واشنگتن علیه تهران گفت: ما دعا می‌کنیم روزی برسد که مردم ایران دولتی درست و منصف که عمیقاً شایستگی آن را دارند داشته باشند.

وی از تمام کشورها خواست ایران را منزوی کنند.

ترامپ افزود: آمریکا درصدد تحمیل شیوه زندگی خود به دیگران نخواهد بود. در واقع آمریکا فقط به دنبال اتحاد و همکاری است. ممکن است در آینده نزدیک راه‌حلی برای بحران‌های منطقه حاصل شود اما نخست، افراط‌گرایی باید نابود شود.

رئیس‌جمهور آمریکا مدعی شد: اکنون جنگ، میان تمدن‌ها و ادیان نیست بلکه میان خیر و شرّ است.

وی در ادامه ادعاهای خود گفت: ایران در چندین کشور منطقه از تروریسم و شبه نظامیان پشتیبانی مالی به عمل می‌آورد. آمریکا در صدد جنگ نیست بلکه به دنبال ایجاد صلح است و کشورهای مسلمان باید تروریست‌ها را عقب برانند.

رئیس‌جمهوری آمریکا هم‌چنین مدعی شد: داعش، حزب‌الله، القاعده و حماس، اشکال مختلف تروریسم هستند.

۱۳۹۶/۳/۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...