نسخه چاپی

منصوریان: نیمی از راه صعود را طی كردیم

سرمربی تیم فوتبال استقلال با حضور در نشست خبری پاسخگوی سوالات خبرنگاران شد.

به گزارش نما به نقل از "ورزش سه"، علیرضا منصوریان سرمربی تیم فوتبال استقلال با حضور در نشست خبری بعد از برد برابر العین پاسخگوی سوالات خبرنگاران شد. مشروح این نشست خبری در ادامه می آید:

نیمی از راه صعود را طی کردیم
خدا را با تمام وجود شکر می کنیم. خدا به دل جوانان و هواداران ما نگاه کرد. در روزی که شاید بخش اعظمی از تیم ما مصدوم یا محروم بودند، بازیکنان جانشین ما خوب عمل کردند و به آنها خسته نباشید می گویم. به کادر پزشکی، فنی و تدارکات خسته نباشید می گویم. تلاش شبانه روزی انجام دادیم تا به اینجا برسیم. امروز مالکیت توپ را به حریف دادیم و سعی کردیم از نقاط ضعف حریف استفاده کنیم. می دانستم که این تیم در 15 دقیقه آخر افت می کنند و زیر فشار سکوها عقب نشینی می کنند. در بازی رفت 50 درصد مسیر صعود را طی کردیم. در بازی برگشت باید باهوش و زیرک باشیم تا بقیه راه را نیز طی کنیم. این برد را به تمام هواداران که پشت این تیم ماندند، هدیه می کنیم.

هواداران همیشه حامی ما بودند
ما در دیدار برابر السد، لوکوموتیو و الاهلی امارات دیدیدم که هواداران ما چگونه حمایت می کنند. هواداران ما همیشه پشت تیم هستند و ما به این هواداران افتخار می کنیم. افتخار می کنم که از مکتب استقلال هستم و خوشحالم که هواداران در روزی که کسی انتظار نداشت، رکورد تماشاگران را زد و هواداران همواره ما را حمایت کردند. بازیکنان می گفتند که بخشی از ورزشگاه خالی است اما به آنها گفتم، هواداران ما به موقع می آیند. جمعیت ما بی جایزه به ورزشگاه می آید اما در کشور های دیگر با قرعه کشی هواداران کمی می آیند. ما وظیفه داریم سرباز و کارگر هواداران باشیم.در تاریخ کسی به بازی مالکانه نگاه نمی کند
العین بازیکنان بسیار خوبی دارد. عمر عبدالرجمان و برادر این بازیکن در کنار کایو و آسپریلا بسیار خوب بودند. ما به این تیم موقعیت در محوطه ندادیم و اگر می خواستیم از ابتدای بازی به آنها حمله کنیم، فضای جلوی محوطه را از دست می دادیم. در بازی برگشت تفکر جدیدی خواهیم داشت. در بازی برگشت به کیفیت بازی نگاه نمی کنیم و تمام تمرکز ما روی طی کردن مسیر صعود است. امیدوارم ابراهیمی باز گردد اما باید بگویم باقری امروز فوق العاده بود. با گذشت لیگ باقری حقانیت خود را نشان می دهد. حتما نباید ما فوتبال مالکانه بازی کنیم و باید فوتبال حرفه ای نشان دهیم. هیچگاه در آینده نمی گویند استقلال مالک بازی بود یا نه اما نتیجه ی بازی مرور می شود. با یک برنامه ی حساب شده برابر العین می رویم و همه بازیکنان برنامه ی استقلال را در این بازی می دانستند. این بضاعت فعلی را از جوانگرایی داریم که ابتدای فصل شروع کردیم و امروز توانستیم در نبود امید ابراهیمی با حضور دیگر بازیکنان نتیجه بگیریم و نشان بدهیم که یک خانواده هستیم.


هیچ تیمی در آزادی برابر ما فرار نمی کند
نمی توانم بگویم صد در صد امیدوار بودم که ما برنده می شویم. اما به بازیکنانم در دفاع گفتم شما کلین شیت کنید و مطمئنم خط حمله ی ما گلزنی خواهد کرد. هیچ تیمی در آزادی از دست ما فرار نکرده است و هر تیمی برابر ما قرار می گیرد در نهایت گل می خورد. ما در نهایت کلین شیت کردیم و موفق شدیم گل بزنیم. در العین باید با کیفیت تر بازی کنیم تا بتوانیم برنده باشیم.


جابر انصاری اگر مصدوم نبود، شاید زودتر می آمد
ما روی سه بازیکن به نام های غفوری، انصاری و زکی پور باید ریسک می کردیم. به نوروزی قول دادم که در مورد غفوری تا آخرین لحظه صبر کنیم و شاید لازم بود جابر انصاری را زودتر به بازی می آوردیم اما نگران بودیم با یک تعویض به مشکل بخوریم. امیدوار بودیم در دقایق پایانی بازی گلزنی کنیم و با تعویض آخر بازی و زمان را مدیریت کنیم. فوتبال شبیه به بسکتبال شده و در لحظات آخر اتفاقات زیادی رخ می دهد. شاید اگر جابر انصاری مصدوم نبود، زودتر به زمین می آمد یا از ابتدا در زمین قرار می گرفت.


بازی با 3دفاع را دوست دارم
ما به خاطر عمر عبدالرحمان مجید حسینی را در زمین قرار دادیم. او باید در هر منطقه ای تحت فشار باشد. نمی خواستیم او داخل محوطه جریمه ما شود. ساختار خط دفاعی خود را بستیم تا این بازیکن را کنترل کنیم. برابر سایپا، مس کرمان و البته صبا نیز بازی با 3 دفاع را آزمایش کردیم تا بازی را در بحش های بسته، تمرین کنیم. بازی با 3 دفاع خطی را خیلی دوست دارم اما چون در نیم فصل اول سینوسی بودیم، نمی توانستیم در نیم فصل دوم روش بازی را تغییر دهیم. اگر خدا یک عمری بدهد، سال بعد بازی با 3دفاع را امتحان می کنیم.


پرچم ایران و استقلال در دوست من است
امروز روی سکوها 100 هزار یگان ویژه داشتیم. یک نفر امروز شیطنت کرد و کل ورزشگاه به دنبال او رفتند که این اتفاق، یک اتفاق ویژه بود. این حس از محرومیت رقیب سنتی ما آمد. چرا باید یک کاری انجام بدهیم مانند لیزر که هیچ خاصیتی ندارد؟ روی صورت ژاوی لیزر انداختیم که کار خوبی نیست. خوشحالم که مردم امروز همه از مجموعه استقلال مواظبت می کنند. خوشحالم که امروز پرچم استقلال و ایران در دو دست ما هست و از هر دو پرچم مراقبت می کند. من بازی های بزرگ را بسیار دوست دارم و از هیجان این بازی ها استقبال می کنم. در مورد قیمت بلیت ها باید با مدیرعامل صحبت کنم. در قیمت ها تفاوت وجود دارد و باید قیمت طبقه اول را کاهش بدهیم.

۱۳۹۶/۳/۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...