نسخه چاپی

ویژه برنامه‌های شبكه دو سیما در ماه رمضان

همزمان با فرا رسیدن ماه مبارك رمضان، شبكه دو سیما برنامه‌های متنوعی را برای خانواده‌های ایرانی در رده‌های سنی مختلف و روزه‌داران ضیافت الهی تدارك دیده است.

به گزارش نما به نقل از افکارنیوز، ویژه برنامه سحرگاهی «نوسفران»، جُنگ شبانه «ماه تمام»، مجموعه «بی‌نظیر»، «ایوان بهشت»، مجموعه‌های نمایشی «محله گل و بلبل» و «فیتیله»، سریال «رستاخیز تفنگ‌ها»، «این شرحِ شرحه شرحه»، «چهل کیمیا»، «کام شیرین»، «ترنم باران»، «کوی محبت»، «از لاک جیغ تا خدا»، ویژه برنامه‌های شب‌های قدر، ترتیل خوانی قرآن کریم و فیلم‌های سینمایی و مستند متعدد عناوین ویژه برنامه‌هایی است که به عنوان تدارک ویژه شبکه دو برای ضیافت الهی ماه رمضان معرفی می‌شود.

سریال «رستاخیز تفنگ‌ها» همزمان با ماه مبارک رمضان هر شب ساعت 21:30 از شبکه دو سیما پخش می‌شود. این سریال محصول تلویزیون المنار لبنان و با موضوع مقاومت مردم سوریه و لبنان علیه استعمار فرانسه در خلال سال‌های دهه 1920 است.

سفر در سحرهاى ماه مبارک رمضان با «نوسفران»

«نوسفران» ویژه برنامه سحرگاهی شبکه دو کاری است از گروه کودک و نوجوان که به صورت زنده روی آنتن می‌رود. این برنامه به تهیه‌کنندگی محمد مهدی ابهری و اجرای سیدجواد هاشمی سحرهای ماه مبارک رمضان از ساعت 3 بامداد همراه سحرخیزان نوجوان و خانواده‌های آنان خواهد بود.

بیانیه نوسفران، دورهمی‌های نوجوانانه، قصه‌گویی توسط گیتی خامنه، نیایش و مناجات‌خوانی امیرحسین مدرس، نمایش رادیویی، حکایت امروز؛ بیان ماجراها و قصه‌های اتفاق افتاده معاصر، فرازهایی از دعای صحیفه، دوچرخه؛ مصاحبه با نوجوانان، گفت‌وگو با خانواده شهدای مدافع حرم، روزشمار ماه رمضان، پیامی برای آسمان همچنین مجموعه بیانات مقام معظم رهبری برای کودکان و نوجوانان از بخش‌های مختلف برنامه است که در تجربه روزه‌داری همراه نوجوانان و خانواده‌های آنان است.

«بهترین شکل ممکن»

شبکه دو سیما برنامه زنده «بهترین شکل ممکن» را در ایام ماه مبارک روانه آنتن می‌کند. این برنامه به معرفی مردان و زنان آینده‌ساز از طریق توجه به نقش پدر و مادر در تربیت فرزندان موفق و موثر به ویژه در عرصه اولویت‌های علمی و اقتصادی کشور می‌پردازد.

«بهترین شکل ممکن» شامل بخش‌های متنوعی چون گزارش، گفت‌وگو، پخش ویدئو و عکس‌های ارسالی و ... است.

این برنامه کاری است از گروه اجتماعی فرهنگی به تهیه‌کنندگی محمد سلوکی و اجرای مژده لواسانی که شنبه تا چهارشنبه ساعت 21:00 روانه آنتن شبکه دو سیما می‌شود.

«محله گل و بلبل» و «فیتیله»‌ای‌ها

گروه کودک و نوجوان با دو مجموعه تلویزیونی «محله گل و بلبل» و «فیتیله» در ماه مبارک رمضان همراه مخاطبان این شبکه خواهد بود.

«فیتیله» با رویکردی آموزشی، تربیتی، تفریحی و سرگرم‌کننده با حضور عموهای فیتیله‌ای و به تهیه‌کنندگی علیرضا آقایی و کارگردانى محمد مسلمى از رمضان 96 در جدول پخش برنامه‌های شبکه دو سیما قرار می‌گیرد. این مجموعه نمایشی از شنبه تا سه‌شنبه ساعت 19:00 پخش خواهد شد.

همچنین «محله گل و بلبل» به تهیه کنندگی مسلم آقاجانزاده، اجرای داریوش فرضایی و کارگردانى احمد درویش علیپور از سه‌شنبه تا جمعه ساعت 19:00 روانه آنتن خواهد شد.

شبانه‌هایی از جنس «ماه تمام» در ضیافت الهی

جُنگ شبانگاهی «ماه تمام» کاری از گروه خانواده و به تهیه‌کنندگی سهیل سلیمانی که شنبه تا پنجشنبه حوالی ساعت 23:30 به صورت زنده روانه آنتن شبکه دو سیما می‌شود.
این برنامه ترکیبی در کنار ایجاد فضایی معنوی تلاش می‌کند تا حالی خوب را به مخاطبان خود هدیه کند. «ماه تمام» با اجرای عبدا... روا، شب‌های ماه مبارک رمضان از پارک ارم روانه آنتن می‌شود. بخش ویژه ایرانگردی با عنوان «همسفر»، گفت‌وگو با مهمانان، هنرمندان محبوب و کارشناسان مختلف، گزارش مردمی به نام «این مردم نازنین» و ... از جمله بخش‌های این برنامه است.

همچنین «ماه تمام» علاوه بر میزبانی هنرمندان، بازیگران و خوانندگان مختلف در بخش «جاودانه‌ها» به تجلیل از چهره‌های ماندگار در حوزه‌های گوناگون می‌پردازد.

تصویری از «چهل کیمیا»ی عالم عشق...

برنامه «چهل کیمیا» تلاش می‌کند تا در چهل قسمت، زندگی چهل شخصیت و عالم و متفکر اسلامی در حوزه‌های فقه، عرفان و ... را برای بینندگان شبکه دو سیما به تصویر کشد.

این برنامه با ساختاری مستند دارای دو بخش است که شامل گفت‌وگو و بازسازی صحنه‌هایی از زندگی علما و عرفای صاحب نام در مقاطع گوناگون از کودکی تا تحصیل، زعامت، تدریس و ... می‌شود. آیت‌الله العظمی بروجردی، آیت‌الله میرزا هاشم آملی، آیت‌الله انصاری همدانی، آیت‌الله کشمیری و ... از جمله بزرگانی هستند که زندگی‌شان در این مستند روایت می‌شود.

«چهل کیمیا» کاری است از گروه دانش و اقتصاد به تهیه‌کنندگی حجت عیدی و محمد کریمی دونا که در ایام ماه مبارک رمضان هر روز ساعت 14:30 روانه آنتن مى‌شود.

پاى درس شیخ حسین انصاریان در «ایوان بهشت»

سخنرانی حجت‌الاسلام شیخ حسین انصاریان در حسینیه همدانی‌ها به تهیه‌کنندگی سعید پورفرج، کاریست از گروه اجتماعی فرهنگی که ساعت 13:30 در روزهای ماه مبارک رمضان برای پخش در نظر گرفته شده است.

همچنین طرح قرآنی 1450 تحت عنوان برنامه «ترنم باران» به تهیه‌کنندگی محمد تربتی با محوریت سوره ملک هر روز ساعت 12:50 نیز برای مؤمنان روزه‌دار در نظر گرفته شده است.

«این شرحِ شرحه شرحه»

رمضان ستایان و شعرای فارسی زبان که از گذشته تا امروز پیرامون ماه مبارک رمضان به سرودن اشعار و قطعات ادبی پرداخته‌اند در برنامه «این شرحِ شرحه شرحه» با اجرای مرتضی امیری اسفندقه معرفی و بررسی می‌شوند.

این برنامه کاری است از گروه اجتماعی فرهنگی به تهیه‌کنندگی سعید پورفرج که هر شب ساعت 23:15 از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

تلاوت‌های روزانه و ترتیل خوانی نوجوانان

جزءخوانی قرآن کریم از یزد هر روز ساعت 6:00 و ترتیل خوانی قرآن نوجوانان از قم هر روز ساعت 11:00 در جدول پخش برنامه‌های شبکه دو قرار دارد.

«از لاک جیغ تا خدا»

مستند «از لاک جیغ تا خدا » که قسمت‌های گذشته آن مورد تحسین و استقبال گسترده مخاطبان خاص و عام قرار گرفته بود در فصل جدید خود هر روز ساعت 18:30 از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

این برنامه کاری است از گروه خانواده به تهیه‌کنندگی هاشم تفکری بافقی و با محوریت تکریم حجاب و بانوان محجبه که همراه با روایت‌هایی از بانوانی که به تازگی موفق به بهره‌مندی از پوشش چادر شده‌اند، روایت می‌شود. الگوسازی برای جامعه دختران و زنان کشور و نیز ارائه حجاب برتر از اهداف این برنامه است.

همچنین برنامه‌های «کام شیرین» و «عصر خانواده» با توجه به قرار گرفتن در ماه مهمانی خدا با تدارک بخش‌هایی متناسب با این ایام روانه آنتن خواهند شد و انعکاس نمایشگاه قرآن کریم به صورت زنده حوالی ساعت 20:00 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

۱۳۹۶/۳/۳

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...