نسخه چاپی

یارانه خانوار نیازمند افزایش می یابد؟

عضو كمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینكه یارانه خانوارهای نیازمند تغییر نكرده و قطع نمی‌شود، گفت: آنچه افزایش می‌یابد، مستمری آنها بوده كه طبق مصوبه مجلس است.

به گزارش نما به نقل از افکارنیوز، محمد خدابخشی ، در مورد اینکه گفته شده یارانه سه برابری که از اول سال برای نیازمندان یارانه‌بگیر وصل شد، از خرداد ماه قطع خواهد شد و مستمری افزایش خواهد یافت، اظهار داشت: افزایش مستمری خانوارهای نیازمند طبق ماده 79 قانون برنامه ششم توسعه بوده که در تبصره 14 قانون بودجه سال 96 نیز ذکر شده و اعتبار 4 هزار میلیارد تومانی از محل منابع هدفمندی یارانه‌ها برای آن در نظر گرفته شده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تأکید کرد: دولت نمی‌تواند یارانه اقشار نیازمند را قطع کند و حتی گفته شده که مستمری آنها از این محل نیز افزایش یابد.

وی ادامه داد: شیوه پرداخت یارانه و مستمری در اختیار دولت بوده و بر اساس جدول تبصره 14 قانون بودجه، باید هزینه شود. همچنین مجوز پرداخت یارانه به دولت داده شده و با رعایت ملاحظات هزینه می‌شود.

خدابخشی بیان داشت: از اول هم یارانه نقدی ثابت بود و فقط مستمری خانوارهای مددجویان تحت حمایت متناسب به محدودیت بر مبنای متوسط بیست درصد حداقل دستمزد مصوبه شورای عالی کار افزایش یافته است.

۱۳۹۶/۳/۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...