نسخه چاپی

50 درصد سیگار مصرفی كشور بصورت قاچاق وارد كشور می شود

عضو كمیسیون بهداشت همچنین درباره میزان قاچاق این كالا گفت: حداقل ۵۰ درصد سیگار مصرفی كشور از مبادی غیر قانونی و بصورت قاچاق وارد كشور می‌شود.

به گزارش نما به نقل از میزان, مره صدقسیامک مره صدق، نماینده کلیمیان در مجلس در گفت و گو با خبرنگارگروه سیاسی خبرگزاری میزان درباره اظهارات سلیمی نماینده مردم سمیرم که گفته"تصاویر هشداردهنده پاکت‌های دخانیات اثرگذار نیست"، اظهار کرد: استاندارد جهانی در این باره وجود دارد که نشان دادن بیماران و تصویر مشمئزکننده از افرادی که بخاطر مصرف سیگار دچار بیماری شده اند، روی افراد سیگاری تاثیرگذارخواهد بود.

وی ادامه داد: همچنین نشان دادن آن اعضای بدن که دراثر مصرف سیگار و دخانیات دچار آسیب شده اند را روی پاکت‌های سیگار قرار دهند، بازتاب مناسب ذهنی را روی مصرف کنندگان این ماده آسیب زا خواهد داشت.


این عضو کمیسیون بهداشت تاکید کرد: نوشته‌ها و تصاویری که ما روی برخی پاکت‌ها می‌بینیم که این‌ها سیگار را با پاشنه کفش لگد می‌کنند، چنین تصاویری خیلی تاثیرگذار نیستندو علاوه براینکه زیبایی بصری ندارند بخاطر اشاره مستقیم به این موضوع دارند ممکن است حتی اثر منفی و برعکس هم داشته باشند.


مره صدق درباره اینکه آیا اصلا تصاویر روی سیگار می‌تواند در زمینه هشداردهی موثر باشند، اذعان کرد: بله، این کار جز استانداردهای بین المللی است و بانظر به اینکه بعد از انجام آزمایشات و تحقیقات به این نتایج رسیده اند لذا این تصاویر مطمئنا تاثیرگذار هم خواهند بود.


وی درباره اینکه سرانه مصرف سیگار در کشور چقدر است، نیز گفت: آمار دقیقی در این باره ندارم، اما یکی از سرانه‌های بالا در جهان در مصرف سیگار را داریم.


این عضو کمیسیون بهداشت همچنین درباره میزان قاچاق این کالا عنوان کرد: حداقل ۵۰ درصد سیگار مصرفی کشور از مبادی غیر قانونی و بصورت قاچاق انجام می‌شود.

۱۳۹۶/۳/۶

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...