نسخه چاپی

پیام ترزا می برای ماه مبارك رمضان

به گزارش نما - ایرنا نوشت: 'ترزا می' نخست‌وزیر انگلیس روز شنبه در پیامی فرارسیدن ماه مبارک رمضان را به مسلمانان بریتانیا و سراسر جهان تبریک گفت و از این ماه به ‌عنوان جشنواره صلح و زمانی برای نزدیکتر شدن مردم به یکدیگر و افزایش معنویت یاد کرد.

نخست‌وزیر انگلیس در این پیام عنوان کرد: ماه رمضان، زمان خاص و منحصربه‌فردی برای مسلمانان در بریتانیا و اطراف جهان به شمار می‌آید. برای آنها، این‌زمانی برای تجدید ایمان به خدا و افزایش ازخودگذشتگی و تقویت معنویت بشمار می‌آید.
وی با اشاره به مصادف شدن ماه مبارک رمضان با گرم شدن هوا و طولانی بودن روزها در انگلیس ؛ افزود: ماه رمضان تقویت‌ کننده روحیه اجتماعی در مسلمانان است که باز شدن درب ‌های مساجد بر روی همه مردم از تمامی مذاهب و به اشتراک گذاشتن افطار بازتابی از این مساله بشمار می‌آید و من این را در حوزه انتخابیه‌ام شاهد بوده‌ام .

'ترزا می' اضافه کرد: این ‌یک شانس بزرگ برای مردم است که با یکدیگر غذا بخورند، گفت‌وگو کنند و تجربیات خود را با همسایگانشان به اشتراک‌ گذارند و نیز روابط دوستانه میان افراد افزایش یابد.
نخست‌وزیر انگلیس در بخش دیگری از این پیام از رمضان به‌عنوان یک جشنواره صلح، تأمل و ازخودگذشتگی مذهبی که سبب نزدیک‌تر شدن مردم به یکدیگر خواهد شد، یاد کرد و گفت : اجازه بدهید که مسلمانان بریتانیا و سراسر جهان بگوییم، رمضان کریم.


مرکز اسلامی انگلیس در لندن در اطلاعیه ای، روز شنبه27 ماه می ( شش خردادماه ) را روز نخست ماه مبارک رمضان در انگلستان اعلام کرد.

سایر مراکز و مجامع اسلامی انگلیس نیز روز شنبه اول ماه مبارک رمضان در این کشور اعلام کرده اند.
براساس آمار های رسمی منتشر شده، بریتانیا ( شامل انگلیس ، ولز ، اسکاتلند و ایرلند شمالی )، در سال 2013 میلادی، 61 میلیون و 100هزار نفر جمعیت داشته که شمار مسلمانان آن، 2.8 میلیون نفر برآورد شده است.


براساس بررسی صورت گرفته توسط شورای مسلمانان بریتانیا، در کل 4.8 درصد از کل جمعیت انگلیس و ولز ( 56 میلیون و 76 هزار نفر) از مسلمانان هستند که این درصد در شهر لندن بشدت افزایش می یابد.
گفته می شود بیش از 80 درصد از مسلمانان انگلیس و ولز، در شهر لندن و بخش های اطراف آن، میدلندز غربی، یورکشایر و هامبر زندگی می کنند.

۱۳۹۶/۳/۶

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...