نسخه چاپی

قیمت هركیلوگرم زولبیا و بامیه ماه رمضان چند؟

به گزارش نما - ایرنا به نقل از رئیس اتاق اصناف ایران اعلام کرد: براساس مصوبه سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان قیمت هر کیلوگرم زولبیا و بامیه ماه مبارک رمضان امسال از نوع درجه یک 120 هزار ریال و درجه دو 115 هزار ریال است.

علی فاضلی افزود: قیمت زولبیا و بامیه سال گذشته بین 100 تا 105 هزار ریال بود که امسال این نرخ با هشت درصد رشد به 115 تا 120 هزار ریال رسیده است که حدود یک هزارریال افزایش نشان می دهد.

وی اظهار داشت: قیمت های پیشنهادی اتحادیه قنادان برای هر کیلوگرم زولبیا و بامیه به کمیسیون اتاق اصناف بیش از این بود که پس از بررسی و آنالیز کارشناسی این نرخ تصویب و ابلاغ شد.

وی گفت: قیمت زولبیا و بامیه در سطح شهرهای مختلف متفاوت است اما به طور معمول نرخ این محصول در شهرهای بزرگ مشابه تهران تعیین می شود.

رئیس اتاق اصناف ایران افزود: مردم در صورت مشاهده هرگونه تخلف در تهیه زولبیا و بامیه ماه مبارک رمضان در مراکز زیرزمینی و نرخی بالاتر از نرخ مصوب می توانند مراتب را به دستگاه های نظارتی از جمله سازمان تعزیرات کشور و یا اتحادیه قنادان اعلام و پیگیری کنند.

وی ادامه داد: در صورتی که مردم در خصوص قیمت یا کیفیت محصولات عرضه شده در قنادی ها و شیرینی فروشی های تهران شکایتی داشته باشند، می توانند با شماره سامانه 124 نظارت بر گران فروشی ها و تخلفات اصناف وزارت صنعت، معدن و تجارت و سامانه 135 تعزیزات کشوری و همچنین شماره تلفن 66944411 و 66944499 در شهرستان ها با اتحادیه های استانی تماس حاصل کنند.

قیمت مصوب هر کیلوگرم زولبیا و بامیه درجه یک ماه مبارک رمضان در سال 1395 نزدیک به 105 هزارریال، سال 1394 نزدیک به 96 هزار ریال، سال 1393 حدود 85 هزار ریال و سال 1392 حدود 70 هزار ریال بود.

۱۳۹۶/۳/۶

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...