نسخه چاپی

دومین روز بحران در بزرگترین فرودگاه انگلیس

تداوم اختلال كامپیوتری در سیستم شركت بریتیش ایر ویز باعث لغو صدها پرواز و سرگردانی هزاران مسافر شد.

به گزارش نما ، فارس به نقل از بی‌بی‌سی نوشت: تاکنون بیش از دو سوم کل پروازهای شرکت هواپیمایی بریتیش ایر ویز فرودگاه هیتروی لندن به دلیل تداوم اختلال کامپیوتری در سیستم کامپیوتری لغو شده است. در حال حاضر و در دومین روز از اختلال پروازهای شرکت بریتیش ایر ویز هزاران مسافر در فرودگاه هیترو سرگردان مانده‌اند.

فرودگاه هیتروی لندن پررفت‌و آمدن‌ترین فرودگاه انگلیس و ششمین فرودگاه پررفت و آمد جهان محسوب می‌شود. بریتیش ایر ویز به دلیل این اختلال در سیستم کامپیوتری خود از مسافران عذرخواهی کرده و خواسته است پیش از حرکت به سمت فرودگاه از ساعت دقیق پرواز خود اطمینان حاصل کنند.

شب گذشته هزاران مسافر شب را بر روی صندلی‌های فرودگاه هیترو سپری کردند. این شرکت هواپیمایی مسئولیت هزینه تاخیر و هتل برای مسافران را برعهده گرفته است و این مسافران می‌توانند به دلیل لغو پروازهای این کشور روزانه حدود 300 پوند خسارت دریافت کنند. از سوی دیگر به علت همین اختلالات پروازی چمدان‌های مسافران به اشتباه به مقاصد دیگری ارسال شده است. در حال حاضر هزاران چمدان به دلیل اختلال در سیستم پروازی در فرودگاه هیترو باقی مانده‌اند.

برخی مسافران شرایط را در فرودگاه لندن بحرانی توصیف کردند چرا که مسافران به دلیل عدم اطلاع‌رسانی کافی به شرکت بریتیش ایر ویز اعتراض می‌کنند.
ثبت: ۱۳۹۶/۳/۷

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: