نسخه چاپی

جنگ دوترته و دختر كلینتون بخاطر تجاوز جنسی

رئیس‌جمهور فیلیپین ضمن تلاش برای دفاع از "جوكی" كه درباره تجاوز سربازانش به زنان مطرح كرده بود، از چلسی كلینتون، دختر بیل و هیلاری كلینتون به شدت انتقاد كرد.

به گزارش نما ، ایسنا به نقل از روزنامه دیلی میل نوشت: رودریگو دوترته، رئیس‌جمهور جنجالی فیلیپین که بر کشتار هزاران مصرف کننده موادمخدر نظارت داشته و در حال حاضر حکومت نظامی را همزمان با مبارزاتش با شبه‌نظامیان وابسته به داعش اعلام کرده از رابطه نامشروع بیل کلینتون، رئیس‌جمهور سابق آمریکا با مونیکا لوینسکی علیه چلسی کلینتون استفاده کرد.

چلسی کلینتون به جمع افراد دیگری پیوست که اظهارات اخیر رودریگو دوترته را محکوم کردند. دوترته اخیرا به سربازانش اعلام کرده بود که پس از اعلام حکومت نظامی در شهر ماراوی ممکن است هر یک از آنها به سه زن تجاوز کنند اما وی تمام مسئولیت اشتباهات آنها را به عهده خواهد گرفت.

دوترته در دفاع از اظهارات خود گفت: این "روسپی‌ها" همانند چلسی کلینتون تنها واژه "تجاوز" را شنیدند و مرا محکوم کردند. من به هیچ عنوان شوخی نمی‌کردم. اظهارات من کاملا کنایه آمیز و پر از طعنه بود. یکبار دیگر به سخنرانی من گوش دهید و ببینید که من به جوک‌های خودم نمی‌خندم.

وی افزود: باید به چلسی کلینتون بگویم که هنگامی که پدر شما مشغول روابط عاشقانه با زنان کاخ سفید بود شما چه احساسی داشتید؟ آیا پدرتان را نیز محکوم کرده‌اید؟

چلسی کلینتون در واکنش به اظهارات دوترته درخصوص تجاوز در توئیتی نوشته بود که "این موضوع به هیچ وجه خنده دار نیست".

وی در پست دیگری نوشت: دوترته یک قاتل است و هیچ اهمیتی برای حقوق بشر قائل نیست. بسیار مهم است که به این مساله همواره اشاره کنیم که تجاوز هرگز یک شوخی نیست.

دوترته کمی پس از اعلام حکومت نظامی در سخنرانی در جمع سربازانش گفت: من و تنها من مسئول این حکومت نظامی، پیامدها و نتیجه‌های آن هستم. شما فقط کار خود را انجام دهید. باقی مسائل را من حل خواهم کرد. من به خاطر شما به زندان خواهم رفت. اگر شما به سه زن هم تجاوز کنید، خواهم گفت که این کار را من انجام داده‌ام‌.

این اظهارات دوترته محکومیت گسترده‌ای را به همراه داشت.

وی در دفاع از سخنرانی خود سربازان آمریکایی را به تجاوز به زنان در فیلیپین و ژاپن متهم کرد و گفت: در واقع جرم اصلی توسط سربازان آمریکایی در اوکیناوا صورت گرفته که به چندین زن تجاوز کردند اما ما هرگز نشنیده‌ایم که یک فیلیپینی چنین جرمی مرتکب شود. من تنها به آنها هشدار دادم که اگر کار اشتباهی انجام دهند من باید پاسخگوی آن باشم. من با حالتی کنایه آمیز به آنها گفتم که من مسئول تمامی اقدامات اشتباه و احمقانه آنها هستم.

دوترته افزود: شما آمریکایی‌ها همچون چلسی باید بسیار مراقب باشید چراکه شما در یک خانه شیشه‌ای زندگی می‌کنید. بار دیگر تکرار می‌کنم وقتی بیل کلینتون مشغول رابطه عاشقانه با لوینسکی بود شما چه واکنشی نشان دادید؟

۱۳۹۶/۳/۱۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...